کد خبر: 3957378
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
کتاب «درس‌های مکاسب (کتاب البیع)» به قلم سید محسن مرتضوی و در سه جلد به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.

کتاب سه جلدی «درس‌های مکاسب(کتاب البیع)» منتشر شدبه گزارش ایکنا، کتاب «درس‌های مکاسب(کتاب البیع)» برگرفته از درس‌های آیت‌الله سید حسن مرتضوی و به قلم سید محسن مرتضوی در سه جلد و با شمارگان 500 نسخه به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.

کتاب پیش رو که با عنوان «درس‌های مکاسب(کتاب البیع)» به رشته تحریر درآمده، برگرفته از درس‌های آیت‌الله سید حسن مرتضوی است که دوره‌های متعدد در حوزه علمیه نجف اشراف و مشهد مقدس در جمع صدها نفر از طلاب و فضلا ارائه شده است.

عمق، دقت علمی و تسلط فوق‌العاده بر مباحث، بیان شیوا، رسا و دل‌نشین، دسته‌بندی بدیع و ابتکاری، همراه با ذکر مثال‌های متعدد و کاربردی، از ویژگی‌های بی بدیل درس‌های استاد بود که خاطره شیرین آن در خاطر شاگردان ماندگار شده است.

جلد اول و دوم و سوم این مجموعه به «کتاب البیع» و جلد چهارم و پنجم آن به «کتاب الاخیارات» اختصاص دارد.

جلد اول کتاب «درس‌های مکاسب(کتاب البیع)» در هفت بخش تنظیم شده که معنای لغوی و اصطلاحی بیع، معاطات، تنبیهات معاطات، عقد بیع، احکام مقبوض به عقد فاسد و شروط متعاقدین، عناوین بخش‌های این جلد را تشکیل می‌دهد.

جلد دوم در 9 بخش تألیف شده است که از بخش هشتم تا شانزدهم این اثر سه جلدی را شامل می‌شود؛ عناوین این جلد مشتمل بر بیع فضولی، اجازه و ردّ، ولایت أب و جد، ولایت فقیه، ولایت عدول مؤمنین، بیع عبد مسلم به کافر، شروط عوضین، طلقیت و بیع الوقف است.

جلد سوم این اثر، در 10 بخش تدوین شده است که از بخش هفدهم تا بیست و ششم را در برمی‌گیرد؛ عناوین بخش‌های این جلد عبارتند از: صور جواز بیع وقف، عدم جواز بیع اُمّ ولد، بیع رهن، بیع عبد جانی، قدرت بر تسلیم، عدم به مقدار ثمن و مثمن، اِندار برای ظروف، استحباب تفقّه در تجارت، تلقی رکبان و غیره، و احتکار طعام.

جلد اول تا سوم کتاب «درس‌های مکاسب» قابل تهیه از فروشگاه‌های مؤسسه بوستان کتاب در قم (02531151187)، تهران (02166969878)، مشهد (05132233672) و اصفهان (03132220370) است.

یادآور می‌شود، علاقه‌مندان با خرید اینترنتی این کتاب از طریق نشانی www.bustaneketab.com می توانند از تخفیف 20 درصدی اثر مذکور بهره‌مند شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: