کد خبر: 3962297
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵
وزارت خارجه سوریه گزارش حقوق بشری آمریکا را مبتنی بر ادعاهای گروه‌های تروریستی و حامیان آنها دانست و گفت: آمریکا در اوج نفاق، حقوق بشر را اولویت می‌داند اما ملت سوریه را تحت تحریم‌های کمرشکن قرار داده و از تروریست‌ها در سوریه حمایت می‌کند.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، سوریه گزارش آمریکا درباره حقوق بشر در جهان را بد نام و شامل دروغ‌ها و ادعاهای بی‌اساس گروه‌های تروریستی دانست.

وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره وضعیت حقوق بشر در جهان مشمول دروغ‌ها و ادعاهایی درباره تخلفات حقوق بشری در همه کشورهای دنیاست.

بر اساس این بیانیه، آمریکا در گزارش خود وقتی که به سوریه و کشورهایی می‌رسد که از سیاست‌های آن ناراضی هستند، نظیر روسیه، کوبا، چین، ونزوئلا، ایران و بلاروس به قدری در دروغگویی پیش می‌رود که ملت‌های آن کشورها و افکار عمومی جهان، آمریکا را لو می‌دهند.

 وزارت خارجه سوریه در بیانیه خود گفت: همه آنچه در گزارش درباره سوریه آمده بر اساس گزارش‌هایی است که از گروه‌های تروریستی و حامیان آنها در منطقه و جهان گرفته شده است و تهیه‌کنندگان این گزارش جرایم دولت‌های آمریکا در تخلفات خطرناکی که همه دنیا و حتی در خود آمریکا شناخته شده است، فراموش کرده‌اند که از جمله آنها تحریم‌های یک‌جانبه‌ای است که ناقض حقوق بشر و به خصوص حق آن در حیات است.

در این بیانیه آمده است: ادعای دولت آمریکا درباره اینکه حقوق بشر اولویت سیاست خارجه است، اوج نفاق محسوب می‌شود و گواه آن این است که ملت سوریه در غذا، بهداشت، محیط زیست و همه جوانب دیگر حیات خود در نتیجه محاصره اقتصادی غیرانسانی در رنج به‌سر می‌برند که این جرایم با هدف گرسنه نگاه داشتن این ملت است؛ بنابراین گزارش مذکور به رنج واقعی ملت سوریه نپرداخته بلکه که با تروریسمی روبه‌روست که مورد حمایت مالی آمریکاست.

وزارت خارجه سوریه با اشاره به غارت نفت و گندم سوریه از سوی اشغالگران آمریکایی در سوریه گفت: دولت آمریکا بار دیگر ثابت کرد که گزارش‌های آنها به شکل اساسی کسانی را هدف گرفته که همسو با سیاست‌ها و منافع ابزارهای آن در منطقه و خارج آن نیستند به خصوص کشورهایی که با تسلیم شدن در برابر دیکته‌های واشنگتن مخالفند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: