کد خبر: 3964790
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۳
پس از 40 سال؛
سخنرانی آیت‌الله گلپایگانی و مرعشی نجفی به مناسبت شهادت آیت‌الله سید محمدباقر صدر پس از 40 سال منتشر شد.

سخنرانی آیت‌الله گلپایگانی و مرعشی نجفی به مناسبت شهادت شهید صدر منتشر شدبه گزارش ایکنا، برای نخستین بار پس از گذشت ۴۱ سال از شهادت آیت‌الله سیدمحمدباقر صدر، صوت سخنرانی حضرات آیات گلپایگانی و مرعشی نجفی بعد از شهادت ایشان منتشر شد. این صداها در ۲۵ فروردین ماه سال ۱۳۵۹، هنگامی که اخبار شهادت ایشان تأیید شد، ضبط شده‌اند.

پس از گذشت ۴۱ سال از شهادت سیدمحمدباقر صدر و خواهر گرانقدر ایشان، هنوز ناگفته‌ها و ناشنیده‌های بسیاری از زندگانی و روزهای دستگیری و شهادت ایشان وجود دارد و روایت شهادت دردناک ایشان در وقایع روزهای ابتدایی انقلاب ایران مغفول مانده است.

به تازگی از گنجینه نوارکاست‌های شخصی یکی از ساکنان قم، صوت سخنرانی مراجع بزرگوار آیت الله گلپایگانی و آیت‌الله مرعشی نجفی پس از شهادت صدر به دست آمده است. این سخنرانی‌ها در بیوت معظم ایشان و در جمع مؤمنینی عزادار شهادت صدر ایراد شدند.

در این صوت‌، آیت‌الله گلپایگانی با توصیف مظلومیت شهید صدر می‌فرمایند [دشمنان اسلام] خیال نکنند به این کشتن‌ها مسلمین از اسلام دست برمی‌دارند. آن‌ها می‌خواهند با این کشتارها نور خدا را خاموش کنند، ولی خدای متعال وعده داده است که نور خودش را اتمام می‌کند.

آیت‌الله مرعشی نجفی نیز در جمع عزاداران شهید صدر با اشاره به اینکه جای خالی ثمره‌ بزرگی همچون آیت‌الله سیدمحمدباقر صدر برای حوزه جبران‌ناپذیر است، خبر شهادت شهید صدر را کمرشکن و شهادت ایشان را مصیبت بزرگی برای اسلام توصیف کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: