کد خبر: 3969275
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۵
گروه‌های مختلف مقاومت از ملت فلسطین خواستند تا با افزایش حضور خود در مسجدالاقصی، با شهرک‌نشینانی که وعده داده‌اند به قصد توهین در صحن این مکان عبادی حاضر شوند، مقابله کنند و زمینه را برای انتفاضه جدید فراهم آورند.

 به گزارش ایکنا از العهد در کنفرانس مطبوعاتی امروز، گروه‌های مقاومت، از مردم فلسطین در کرانه باختری، قدس و اراضی اشغالی سال 1948 میلادی خواستند تا به یاری اهالی محله شیخ جراح در قدس شریف بشتابند که این روزها با هجوم نژادپرستانه اشغالگران برای ترک خانه‌های خود تحت‌فشار قرار گرفته‌اند. این گروه‌ها همچنین به رژیم صهیونیستی در زمینه ارتکاب این جنایت شوم هشدار دادند و مسئولیت پیامدهای هرگونه تجاوز علیه حقوق ملت فلسطین، قدس شریف و مسجدالاقصی را بر عهده اسرائیل دانستند.

اسماعیل رضوان، عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس در این کنفرانس با اظهار اینکه قدس شریف هویتی عربی داشته و خواهد داشت و مسئله محوری امت مسلمان و محور درگیری با اشغالگران صهیونیست است، این شهر را پایتخت ابدی فلسطین دانست و تأکید کرد که اشغالگران هیچ جایی در سرزمین فلسطین نخواهند داشت.

 او در ادامه تأکید کرد: جنگ ما با اشغالگران در قدس جنگی هویتی و بر سر وجود معامله قرن و عادی‌سازی روابط با اسرائیل نیز روبه‌زوال است. به یاری خداوند پیروزی از آن امت ماست.

 دیگر رهبران سیاسی و اصحاب رسانه و فرهنگ نیز خواهان حضور مردم در محله شیخ جراح و پشتیبانی از مردم مظلوم این محله شده و بر پایبندی خود به آرمان فلسطین و مقاومت در تمام اشکال آن تأکید کردند.

این گروه‌ها در ادامه خواهان تحقق وحدت سیاسی در بین فلسطینیان و احترام به اراده مردم فلسطین برای برگزاری انتخابات شده و هرگونه تعویق آن و منوط کردن انتخابات به اجازه اسرائیل را محکوم کردند.

در پایان نیز بر اهمیت تحقق وحدت اسلامی و تشکیل ائتلاف عربی اسلامی و در صدر آن نیروهای مقاومت به‌منظور آزادسازی فلسطین و مقابله گسترده با اشغالگران تأکید شد و با محکوم کردن عادی‌سازی روابط با اسرائیل این عمل را خیانتی در حق مسئله فلسطین و امت اسلام دانستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: