کد خبر: 3971405
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۱
رئیس مجلس شورای قطر گفت دولت این کشور مساله فلسطین را اولویت اصلی خود می‌داند و بر سر آن با هیچ کس مصالحه و سازش نمی‌کند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از العالم، احمد بن عبدالله بن زید آل محمود، رئیس مجلس شورای قطر ، گفت دوحه مسئله فلسطین را اولین مسئله مهم خود می‌داند که بر سر آن با کسی مصالحه نمی‌کند.

وی تأکید کرد که دولت قطر با تمام قدرت و صداقت برای بازپس گیری بیت المقدس اشغالی و مسجدالاقصی تلاش می‌کند.

آل محمود در سخنرانی خود در جلسه اضطراری پارلمان عرب گفت كه دوحه از همان لحظات ابتدایی درگیری‌ها در فلسطین، ابتكار عمل خود را آغاز و با شدت اعمال تروریستی اسرائیل را محكوم کرد و از جامعه جهانی خواست تا برای جلوگیری از آن فوراً و قاطعانه مداخله كند.

رئیس مجلس قطر تأکید کرد که کشورهای عربی با توجه به اقدامات وحشیانه و نژادپرستانه ارتش، پلیس و شهرک‌نشینان صهیونیست علیه فلسطینی‌ها با یک چالش سرنوشت ساز روبرو هستند.

وی خواستار اتخاذ موضع یکپارچه حاضران در این نشست شد تا اعتماد به اقدام مشترک عربی را بازگرداند و یک رویکرد عملی جدید برای مقابله با جنایات اشغالگر اسرائیلی ایجاد کند.

آل محمود همچنین خواستار موضع گیری پارلمان عربی شد که به مردم شجاع فلسطین اطمینان دهد که ما نه تنها با کلمات، بیانیه‌ها و شعارها بلکه در عمل و با قدرت موضع‌گیری می‌کنیم و با اراده صادقانه با آنها هستیم.

وی افزود که زمان نکوهش و محکومیت سپری شده است و زمان کار جدی، صادقانه و متعهدانه برای حفظ ارزشهای اسلامی فرا رسیده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: