کد خبر: 3972083
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴
به دعوت کمیته مسئول پیگیری امور ساکنان عرب در اراضی اشغالی و جنبش فتح، فلسطینی‌های ساکن اراضی اشغالی سال ۴۸ و ساکنان دیگر بخش‌های فلسطین از روز سه‌شنبه اعتصاب سراسری کنند.

به گزارش ایکنا به نقل از روسیا الیوم، کمیته مسئول پیگیری امور ساکنان عرب در اراضی اشغالی پس از نشست خود در شهر یافا، در بیانیه‌ای خواهان اعتصاب سراسری در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی به مردم غزه، قدس، مسجدالاقصی و محله الشیخ جراح شد.

جنبش فتح هم امروز دوشنبه خواستار اعتصاب سراسری در کرانه باختری و دیگر اراضی فلسطینی در روز سه شنبه در اعتراض به حملات رژیم صهیونیستی شد.

طی روزهای اخیر شهرها و شهرک‌های مختلف در مناطقی که فلسطینی‌ها و یهودی‌ها به صورت مشترک ساکن هستند، شاهد درگیری‌های شدید بودند.

کمیته مذکور در بیانیه خود خواستار توقف جنگ علیه غزه، حملات مستمر به قدس، مسجدالاقصی و محله الشیخ جراح و همچنین عقب‌نشینی تمامی شهرک‌نشینان و نیروهای صهیونیستی از شهرها و روستاهای فلسطینی از جمله شهرهای ساحلی شد.

فروشگاه‌های تجاری و مغازه‌ها در شهر رام‌الله از روز شنبه اعتصاب کامل خود را آغاز کردند. این اعتصاب در همبستگی با خانواده‌هایی که فرزندانشان در مناطق مختلف شهید شدند و در اعتراض به حملات شهرک‌نشینان یهودی و نیروهای امنیتی صهیونیستی در شهرها و روستاهای فلسطین انجام شده است.

کمیته پیگیری عالی مردم عرب در سرزمین‌های اشغالی سال 48 شب گذشته (یکشنبه 26 اردیبهشت) اعلام کرد: همه شهرهای فلسطین داخل خط سبز اعتصاب کامل را از روز سه‌شنبه در محکومیت حملات رژیم صهیونیستی آغاز می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: