کد خبر: 3987554
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۱

پناهندگان روهینگیا که تلاش می‌کردند که با آتش‌سوزی که به کمپ آنها صدمه زد کنار بیایند، حالا با سیل ویرانگر روبه‌رو شده‌اند.

به گزارش ایکنا، مصیبت‌های وارد شده بر پناهندگان روهینگیا ظاهراً تمامی ندارد و به نظر می‌رسد بعد از رخدادهایی مانند آتش‌سوزی در کمپ پناهندگان و اخراج آنها از کشورهای همسایه مانند هند، حالا این‌بار مصائب طبیعی به این گروه از پناهندگان ضربه می‌زند.

رویترز گزارش داد که باران‌های گرمسیری، باعث وقوع سیل و رانش زمین در کمپ‌های آوارگان شده و این منجر به ناپدید شدن هزاران نفر از مسلمانان روهینگیا در جنوب شرق بنگلادش شد.

یک مقام سازمان ملل با اعلام این مسئله هشدار داد که باران‌های شدید دیگری نیز در راه هستند. به گفته یکی از مدیران محلی دست‌کم 6 نفر از جمله 3 کودک بر اثر رانش زمین و سیل کشته شده و وقوع سیل در منطقه کاکس بازار نیز منجر به کشته شدن 15 بنگلادشی و بی‌خانمان شدن 200 هزار نفر شده است.

انجمن پناهندگان سازمان ملل اعلام کرده که بیش از 21 هزار نفر تحت تأثیر این سیل قرار گرفته درحالی‌که نزدیک به 4 هزار پناهگاه تخریب شده و یا آسیب دیده‌اند.

در بیانیه سازمان ملل آمده که 13 هزار نفر مجبور به تغییر کمپ‌های خود شده درحالیکه هزاران مورد از تجهیزات و امکانات مانند کلینیک‌های بهداشتی و توالت‌ها آسیب دیده‌اند.

الجزیره از وضعیت پناهجویان گزارش داده و اعلام کرده که پناهجویانی که بسیاری از آنها هنوز از آتش‌سوزی‌های عظیم ماه مارس اردوگاه رنج می‌‌بردند حالا با خانه‌هایی مواجه شده‌اند که کاملاً در گِل و لای مدفون شده است.

ماه گذشته دو پناهجوی روهینگیایی در جریان رانش زمین کشته شدند.

مرگ و میر ناشی از رانش گل و لای ناشی از بارش باران در منطقه جنوب شرقی بنگلادش و در طول فصل بارندگی‌های موسمی که عموماً بین ماه‌های ژوئن و سپتامبر ادامه دارد، رایج است.

دست‌کم 149 نفر در رانش زمین در ولسوالی‌های چاتوگرام، کاکس بازار، رنگاماتی و بندربان در ژوئن 2017 کشته شدند. بیش از 120 نفر دیگر تنها در منطقه  چاتوگرام در ژوئن 2007 به دلیل رانش گل و لای ناشی از باران‌های موسمی کشته شدند.

در پی کودتای نظامی در میانمار بیش از یک میلیون نفر مجبور به ترک این کشور شده و اکنون با حضور در کاکس بازار بزرگترین اجتماع آوارگان دنیا را تشکیل داده‌اند.

 

مصیبت سیل برای پناهندگان روهینگیا+ فیلم و عکس

 

مصیبت سیل برای پناهندگان روهینگیا+ فیلم و عکس

 

مصیبت سیل برای پناهندگان روهینگیا+ فیلم و عکس

 

مصیبت سیل برای پناهندگان روهینگیا+ فیلم و عکس

 

مصیبت سیل برای پناهندگان روهینگیا+ فیلم و عکس

 

مصیبت سیل برای پناهندگان روهینگیا+ فیلم و عکس

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: