کد خبر: 3985652
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۸

شاه رضوان حیات، کمیسر امور پناهندگان بنگلادش اعلام کرد: بر اثر انفجار کپسول گاز پخت غذا در یکی از چادرهای اردوگاه شماره 9 بلوخالی در بازار کاکس آتش‌سوزی رخ داد و بیش از 20 چادر خاکستر شد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از خبرگزاری آناتولی، شاه رضوان حیات، کمیسر امور پناهندگان بنگلادش اعلام کرد: بر اثر انفجار کپسول گاز پخت غذا در یکی از چادرهای اردوگاه شماره 9 بلوخالی در بازار کاکس آتش سوزی رخ داد و بیش از 20 چادر خاکستر شد.

وی با بیان اینکه یک پناهنده آراکانی در این حادثه مصدوم شده است، اظهار داشت: در اسرع وقت چادرهای جدید جایگزین خواهد شد.

ارتش میانمار در 25 اوت 2017 حملات خود به منطقه آراکان(راخین) را آغاز کرد. در این حملات هزاران غیرنظامی آراکانی جان باخته و حدود 350 روستا توسط ارتش و بوداییان افراطی به آتش کشیده شد.

طبق آخرین گزارش سازمان ملل، شمار مسلمانانی که از 25 اوت 2017 به این سو از خشونت‌های ارتش میانمار و بودائیان افراطی فرار کرده و به اردوگاه‌ها و اقامتگاه‌های موقت در حومه کاکس بازار بنگلادش پناه برده‌اند به 900 هزار نفر رسیده است.

از سال 1970 میلادی تاکنون 84 درصد از جمعیت 2 میلیونی مسلمانان آراکان در پی خشونت‌های ارتش میانمار و بوداییان افراطی به کشورهای همسایه گریخته‌اند. سازمان ملل متحد و دیگر سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر خشونت علیه مسلمانان آراکان در میانمار را «پاکسازی قومی» و «نسل‌کشی» توصیف می‌کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: