کد خبر: 3987781
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۷
فقط طی 2 هفته اخیر؛
بر اساس گزارش یک نهاد سازمان ملل رژیم صهیونیستی فقط طی همین دو هفته اخیر ضمن به شهادت رساندن دو فلسطینی، 615 فلسطینی را مصدوم، 158 فلسطینی را بازداشت و 59 باب ساختمان متعلق به فلسطینی‌ها را تخریب یا مصادره کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از سبق24، دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل در سرزمین‌های فلسطینی(اوچا) گفت که مقامات رژیم اشغالگر طی دو هفته گذشته 59 ساختمان متعلق به فلسطینی‌ها را در کرانه باختری به بهانه نداشتن مجوز ساخت تخریب یا مصادره کردند.

در گزارش این دفتر آمده که کار تخریب و مصادره خانه‌ها و املاک فلسطینیان منجر به آوارگی 96 نفر آنها و وارد آمدن خسارت به 550 نفر دیگر شده است.

در این گزارش آمده است: بیشتر ساختمان‌ها یعنی 49 باب آن در منطقه رأس‌التین در شهر رام الله واقع است که در نتیجه آن 84 نفر آواره شدند.

بر اساس این گزارش، تخریب یک مخزن آب کشاورزی در نابلس، تأمین آب برای پانصد نفر در این منطقه را با مشکل مواجه کرده است.

دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل گفت که نظامیان صهیونیستی طی دو هفته گذشته 91 عملیات جستجو و بازداشت انجام دادند و 158 فلسطینی را در مناطق مختلف کرانه باختری بازداشت کردند.

از جمله این بازداشتی‌ها 45 دانشجوی دانشگاه بودند که در رام الله به شکلی خودسرانه و فقط به دلیل حضور در تجمع اعتراض به تخریب املاک فلسطینیان بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، نظامیان اشغالگر همچنین به 615 شهروند فلسطینی از جمله 24 کودک از جمله یک کودک سه ساله طی دو هفته گذشته جرح یا هر گونه آسیب جسمی وارد کردند که 588 مورد آنها مربوط به اعتراضات ضد شهرک‌سازی در شهرک بیتا در جنوب نابلس هستند.

از جمله جرایم دیگر رژیم صهیونیستی به شهادت رساندن یک نوجوان 12 ساله فلسطینی بود که در بیست و هشتم جولای گذشته به همراه پدرش در داخل خودرو در وردی شهرک بیت امر در الخلیل هدف شلیک گلوله قرار گرفت و بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان درگذشت.

در بیست و نهم جولای هم یک شهروند دیگر فلسطینی به ضرب گلوله واقعی نظامیان صهیونیست به شرکت‌کنندگان در تشییع پیکر جوان فلسطینی به شهادت رسید.

200 اصله درخت متعلق به فلسطینی‌ها نیز طی این دو هفته اخیر در مناطق مختلف کرانه باختری توسط صهیونیست‌ها ریشه کن یا تخریب شد.

اما در نوار غزه هم طی دو هفته گذشته رژیم صهیونیستی با نقض آتش‌بس 9 بار در نزدیکی نوار مرزی این منطقه با فلسطین اشغالی تیراندازی کرد و دست‌کم دو بار با ورود به نوار غزه اقدام به حفاری در این منطقه کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: