کد خبر: 3988587
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵

تأکید مراجع دینی عراق بر وحدت و گفتمان دینی در سمینار مکه

شرکت‌کنندگان در سمینار مراجع دینی عراق که به همت اتحادیه جهان اسلام، دیروز 13 مرداد در مکه مکرمه برگزار شد، بر وحدت و گفتمان دینی تأکید کردند.  

به گزارش ایکنا؛ به‌ نقل از روزنامه عکاظ، در این سمینار که به دعوت محمد بن عبدالکریم العیسی، دبیرکل اتحادیه جهان اسلام و با حضور جمعی از علما و نمایندگان مراجع دینی عراق، روسای دیوان‌های وقف شیعه و اهل سنت این کشور و وزیر اوقاف و امور دینی اقلیم کردستان برگزار شد، بر وحدت مسلمانان و به‌کارگیری گفتمان دینی در جامعه تأکید شد.
 
حاضران در این سمینار با اشاره به اینکه کشور عراق دارای فرهنگ‌ها و تمدن‌های مختلف است، تأکید کردند که وحدت و آرامش در این کشور به رشد و شکوفایی آن کمک بسزایی خواهد کرد.
 
شرکت‌کنندگان پیشنهاد دادند که شبکه‌های گفت‌وگو محور برای ایجاد گفت‌وگوی سازنده و مثبت میان علما در زمینه رسیدگی به بحران‌های کنونی و مسائل جدید امت اسلامی راه‌اندازی شود.
 
در این سمینار بر اشاعه ارزش‌های مشترک دین اسلام برای نشر روحیه تسامح، همزیستی مسالمت آمیز، احترام متقابل، اعتدال و میانه‌روی و از بین بردن افراط گرایی و همچنین ایجاد وحدت و گفتمان دینی تأکید و خشونت و هر شکلی از تروریسم مردود دانسته شد.
 
شرکت‌کنندگان همچنین پیشنهاد دادند که یک شبکه ارتباطی میان ادیان و مذاهب مختلف موجود در جوامع اسلامی و یک کمیته هماهنگی مشترک بین مراجع دینی عراق و اتحادیه جهان اسلام برای پیگیری نتایج این سمینار و اجرای آنها تشکیل شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha