کد خبر: 3988797
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۸

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان و نبیه بری، رئیس مجلس نمایندگان لبنان ضمن تمجید از اقدام شجاعانه امروز مقاومت علیه رژیم صهیونیستی تأکید کردند که دشمن فقط زبان وحدت و مقاومت را می‌فهمد.

به گزارش ایکنا؛ شیخ نعیم قاسم در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای «المیادین» گفت: حملات راکتی امروز مقاومت لبنان علیه اسرائیل، پاسخ مناسبی به اقدام تجاوزکارانه دیروز رژیم صهیونیستی بود.

وی افزود: رژیم اشغالگر اسرائیل باید این را بفهمد که لبنان عرصه تاخت و تاز آن نیست تا حساب‌هایش را تسویه و توان خود را در آن به آزمایش بگذارد.

شیخ نعیم قاسم با اشاره به این که حزب‌الله به این اصل پایبند است که هرگونه تعدی به لبنان با واکنش مناسب روبرو خواهد شد، گفت: آنچه حزب‌الله انجام داد، واکنشی به حمله تجاوزکارانه‌ای بود که همه دنیا شاهد آن بودند و نمی‌توانیم که در قبال این قبیل حملات ساکت بمانیم.
 
نبیه بری: دشمن فقط زبان وحدت و مقاومت را می‌فهمد

به گزارش «النشرة»، نبیه بری، رئیس مجلس نمایندگان لبنان نیز در واکنش به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان گفت: دشمن فقط زبان وحدت و مقاومت را می‌فهمد.

وی گفت: اگر بیانیه‌های محکومیت، در برابر رژیم صهیونیستی بازدارندگی ایجاد می‌کرد و مانع از تعدی‌های امنیتی، سیاسی و نظامی و توقف تجاوزات آن می‌شد، تاکنون باید فلسطین از لوث اشغالگران آزاد می‌شد.

نبیه بری اضافه کرد: اگر این‌گونه بود که اسرائیل جرأت ارتکاب کشتار «قانا» و «المنصوری» و قبل از آن «دیر یاسین» و «بحر البقر» را نمی‌کرد. اگر محکومیت کافی بود، اسرائیل هوس نقض حاکمیت لبنان و اشغال بخش گسترده‌ای از اراضی و سلسله حملات زمینی و هوایی و دریایی به سرش نمی‌زد.
واكنش معاون حزب‌الله و نبیه بری به اقدام شجاعانه مقاومت علیه اسرائیل
وی با اشاره به این که حوادث دیروز و امروز و حمله صهیونیست‌ها به چند منطقه در جنوب لبنان بیانگر ذات وحشیانه این رژیم است، گفت: ما توانستیم با وحدت و مقاومت سرزمینمان را آزاد و با آن دو از لبنان حمایت و حفاظت کنیم.

یادآور می‌شود، مقاومت اسلامی لبنان «حزب‌الله» امروز جمعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: در ساعت ۱۱:۱۵ به وقت محلی امروز با ده‌ها راکت‌ 122 میلیمتری، اراضی اطراف پایگاه‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی در مزارع شبعا هدف گرفته شد.

در این بیانیه آمده است که در پاسخ به حملات هوایی دیروز رژیم صهیونیستی به مناطق باز (زمین‌های خالی) «الجرمق» و «الشواکیر»، یگان‌های شهید علی محسن کامل و شهید محمد قاسم طحان در مقاومت اسلامی لبنان در ساعت ۱۱:۱۵ (به وقت محلی) امروز (جمعه) مناطق باز اطراف پایگاه‌های صهیونیستی در مزارع شبعا را با دهها راکت ۱۲۲ میلیمتری هدف گرفتند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: