کد خبر: 4000423
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۴
فاطمه البنداری، دختر نوجوان مصری است که با حفظ کل قرآن کریم در پنج سالگی معجزه‌گر لقب گرفت و حالا در 13 سالگی مدرس بیش از 200 کودک حافظ قرآن است.

به گزارش ایکنا به نقل از الیوم السابع، «فاطمه عاطف البنداری»، نوجوان 13 ساله مصری کودکی متفاوتی با همسن و سالانش داشته است. او با وجود اینکه مثل دیگر کودکان حرف‌های بچگانه می‌زده و بازی‌های بچه‌گانه زیادی داشته است، اما تفاوت او با خیلی از کودکان در این بوده که مادرش او را تمام وقت در طول روز در معرض شنیدن صوت قرآن کریم قرار داده بود.
فاطمه در حالی که فقط پنج سال بیشتر نداشت، حافظ کل قرآن کریم می‌شود تا به تعبیر رسانه‌های مصری، کودک معجزه‌گر توصیف شود.
داستان از آنجا آغاز می‌شود که فاطمه از سه سالگی با قرآن مأنوس می‌شود. مادرش در منزلی که در عربستان سعودی به دلیل شغل پدرش اقامت داشتند، با او حفظ قرآن را به شیوه شنیداری کار كرده بود. فاطمه می‌گوید حفظ قرآن را با حفظ سوره ناس آغاز کرده است.
مادر فاطمه پس از تمرین حفظ سوره‌های کوچک با فرزندش، متوجه علاقر وافر و روز افزون او به حفظ سوره‌های بیشتر می‌شود. ظرف مدت دو سال فاطمه با شیوه گوش فرادادن خوب به قرآن کریم حافظ کل قرآن کریم می‌شود.
فاطمه می‌گوید که در همان خردسالی برای فهمیدن معانی آیات نیز کنجکاو می‌شود و مادرش هم در این زمینه شروع به آموزش او می‌کند.
فاطمه قبل از اینکه پنج سالش تمام شود، حافظ کل قرآن کریم می‌شود. معجزه‌ای که در آن زمان کسی به دلیل سن کم او باور نداشت و از همین رو ورود او به آزمون‌های ویژه حفظ قرآن کریم در مسجدالنبی هم به راحتی میسر نبود تا اینکه بالاخره به اصرار خانواده‌اش مجوز شرکت در این آزمون‌ها را گرفت.

اساتید قرآنی عربستان که تحت تأثیر صوت فاطمه و حافظه او در حفظ قرآن کریم قرار گرفتند، به او در همان پنج‌سالگی، گواهینامه حفظ قرآن از مسجدالنبی را اعطا کردند و کوچک‌ترین کودک حافظ قرآن در مدینه منوره لقب گرفت.
پس از بازگشت خانواده فاطمه به مصر و اقامت آنها در استان الوادی الجدید، فضای تعلیم دینی برای او بازتر شد. او به مدرسه الازهر پبوست و در طول چند سال تحصیل خود علاوه بر ممارست بر حفظ و قرائت قرآن هزاران حدیث از پیامبر اکرم(ص) را حفظ کرده و در مسابقات مختلف رتبه‌های برتر را کسب کرد.
فاطمه هم اینک در انجمن‌های ویژه حفظ قرآن کریم به عنوان مدرس و به شکل مجازی برای بیش از 200 کودک به آموزش حفظ قرآن مشغول است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: