کد خبر: 4005272
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳
عضو مجلس خبرگان رهبری:
حجت‌الاسلام والمسلمین عسکر دیرباز خواستار گردآوری و احصای فعالیت‌های مهدوی ۴۰ ساله اخیر در کشور شد.

به گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین عسکر دیرباز رئیس دانشگاه قم و عضو خبرگان رهبری شامگاه جمعه در همایش «عهد علمی دانشگاهیان با حضرت، ولی عصر (عج)» اظهار کرد: آنچه امروز شاهد هستیم تلاش‌ها و مجاهدت‌هایی است که بعد از شکل گیری انقلاب شکوهمند اسلامی در جای جای ایران اسلامی با موضوع مهدویت انجام شده است و از مسجدمقدس جمکران، مرکز تخصصی مهدویت حوزه‌های علمیه و سایر مجموعه‌های مرتبط درخواست دارم تمام کار‌هایی که از اول انقلاب در خصوص مهدویت انجام شده است را جمع‌آوری و احصا کند.

وی تصریح کرد: رسالت مسجد مقدس جمکران به عنوان میعادگاه منتظران صاحب الزمان(عج) منحصر به ایران نیست بلکه جهانی و رسالتی بین المللی و بین الادیانی دارد، لذا برای احصای این فعالیت‌ها می‌تواند اقدامات فراملی و بین المللی نیز انجام داد.

رئیس دانشگاه قم ادامه داد: به برکت انقلاب اسلامی، کم و بیش حرکت‌های ارزشمندی پیرامون مهدویت، آخرالزمان، ظهور، آینده پژوهی انجام می‌شود، باید سعی کنیم این اقدامات نظام‌مندتر و سازماندهی شده در مسیر تولید علم، آگاهی و به سوی ظهور حضرت باشد.

عضو خبرگان رهبری بیان کرد: راه اندازی کانون‌های مهدویت در دانشگاه آزاداسلامی و ترغیب دانشجویان به نگاشتن رساله‌هایی با موضوع مهدویت از اقدامات ارزشمند دوران پس از انقلاب اسلامی است که اگر همه دانشگاه‌ها و جامعه نخبگانی کشور در این مسیر قدمی را بردارند، نتایج ارزشمندی حاصل می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین دیرباز در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: نکته حائز اهمیتی که باید مورد توجه قرار گیرد آن‌ است که با توجه به اهمیت موضوع مهدویت و فراتر از بعد تخصصی آن، نگاه به وجه دینی فعالیت‌های مهدوی مراکز می‌بایست از فیلتر حوزه‌های علمیه بگذرد و موضوعاتی که قرار است به اجرا درآید در حوزه به بحث، مباحثه و مشورت قرار بگیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: