کد خبر: 4005651
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷
در نطق پیش از دستور مطرح شد:
قالیباف در نطق پیش از دستور خود با اشاره به شرایط حساس منطقه غرب آسیا، از وزارت امور خارجه خواست در این شرایط حساس و در راستای حفظ امنیت و ثبات منطقه ضمن انجام اقدامات لازم، مواضع حکیمانه و عاقلانه جمهوری اسلامی ایران را فعالانه منعکس و پیگیری کند.

محمدباقر قالیباف در صحن علنی مجلس

به گزارش ایکنا، به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف، در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز یکشنبه 25 مهر، مجلس شورای اسلامی، فرارسیدن سالروز آغاز امامت و ولایت حضرت صاحب الزمان(عج) را به تمامی عدالت‌جویان، حقیقت‌طلبان و مسلمان جهان تبریک و تهنیت گفت.

وی ادامه داد: این روز عید امید و انتظار برای برقراری عدالت در سراسر جهان و از بین بردن تاریکی، ظلم و ناعدالتی است و تمامی عالم در سایه حضور امام زمان(عج) به آسایش و راحتی دست خواهند یافت و ان‌شاالله از شر ستمگران و چپاولگران رها خواهند شد، سلامتی و تعجیل در ظهور آن حضرت را از خداوند متعال مسئلت دارم.

رئیس مجلس تأکید کرد: درباره مطالبی که در روزهای اخیر بدون بررسی دقیق در برخی رسانه‌ها انتشار یافت توضیحاتی لازم است که باید بگویم که مجلس یازدهم برای محرمانه بودن اموال مسئولان هیچ مصوبه‌ای نداشته است، فرایند تصویب قانون در مجلس کاملاً مشخص است و نمایندگان در این‌باره تصمیمی نگرفته‌اند. این تصمیم مربوط به مجلس هشتم است و در فرآیند دیگری بررسی و تصویب شده است.

قالیباف بیان کرد: از اصحاب رسانه تقاضامندم که در بیان مطالب، دقت بیشتری داشته باشند و موضوعات را پس از بررسی کافی اطلاع‌رسانی کنند و البته باید از تمام فعالان رسانه و خبرنگاران محترمی که با بررسی‌های دقیق خود در این خصوص روشنگری و رفع ابهام کرده‌اند، تشکر کنم.

طرح‌های پیچیده برای درگیر کردن کشورهای منطقه در جنگ های داخلی

رئیس مجلس در بخش دیگر از نطق خود اظهار کرد: منطقه غرب آسیا امروز در شرایط بسیار حساسی قرار دارد و طرح‌های پیچیده‌ای برای درگیرکردن کشورهای منطقه در جنگ‌های داخلی در جریان است، همچنین اختلاف‌افکنی میان کشورهای منطقه برای جلوگیری از به وقوع پیوستن همکاری‌های اقتصادی و ایجاد صلح پایدار در سراسر منطقه در دستور کار آمریکا و نیروهای وابسته به آنها قرار دارد.

وی بیان کرد: حوادث دلخراشی همچون کشتار مردم بیگناه در مسجد فاطمیه قندهار و تلاش برای ایجاد یک جنگ داخلی در افغانستان، آشو‌ب‌های مسلحانه و غیر قانونی در لبنان، تفرقه‌افکنی در عراق و اظهارات دروغ و تحریک‌آمیز از سوی برخی سران کشورهای منطقه در یک هفته گذشته، این دسیسه‌ها را آشکارتر از قبل می‌کند.

جمهوری اسلامی ایران خواهان ثبات، صلح و امنیت در سراسر منطقه است

قالیباف گفت: جمهوری اسلامی ایران خواهان حفظ، ثبات، صلح و امنیت در سراسر منطقه است و در هر کشوری اراده مردم را فصل الخطاب و منشأ رهایی از اختلافات و عامل خنثی شدن توطئه‌ها می‌داند. هرگونه ایجاد تفرقه و یا اقداماتی که امنیت را در سراسر منطقه نقض کند محکوم است و همه کشورها باید در راستای برقراری صلح و ثبات پایدار و افزایش روابط اقتصادی درون منطقه‌‌ای تلاش کنند.

رئیس مجلس بیان کرد: در پایان از وزارت امور خارجه می‌خواهیم که در این شرایط حساس و در راستای حفظ امنیت و ثبات منطقه ضمن انجام اقدامات لازم، مواضع حکیمانه و عاقلانه جمهوری اسلامی ایران را فعالانه منعکس و پیگیری کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: