کد خبر: 4006337
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۲
مدیر مسجد‌الاقصی:

مدیر مسجدالاقصی ولادت پیامبر اسلام (ص) را ولادت امت اسلام توصیف کرد و گفت مسلمانان با بیدارشدن از خواب غفلت، توجه خود را به سمت مسجدالاقصی معطوف کنند که هتک حرمت و تعرض به آنجا مورد بی تفاوتی قرار گرفته است.

به گزارش ایکنا به نقل از الشروق شیخ عمر الکسوانی، مدیر(تولیت) مسجدالاقصی به مناسبت ولادت رسول اکرم(ص) امت اسلامی را به هوشیاری برای دفاع از مسجدالاقصی فراخواند.

الکسوانی در گفت‌وگو با خبرگزاری الشرق الاوسط ولادت حضرت محمد (ص) را تولد یک امت خواند و تأکید کرد: این امت باید از خواب غفلت بیدار شده و نگاهش را به سوی قبله نخست خود معطوف کند که در برابر چشم و گوش جهان دست کم گرفته شده و مورد بی حرمتی و تعرض قرار می‌گیرد.

مدیر مسجدالاقصی گفت: ما از امت اسلامی چه حاکمان و چه ملت‌ها می‌خواهیم به مسئولیت عقیدتی خود در قبال مسجدالاقصی عمل کنند.

الکسوانی در بخش دیگری از سخنانش اجازه دادگاه رژیم صهیونیستی برای ادامه کار تخریب و حفاری در قبرستان الیوسفیه در مجاور دیوار شرقی مسجدالاقصی را نه تنها بی حرمتی به مردگان بلکه بی‌احترامی به عزت مسلمانان در سراسر جهان توصیف کرد.

وی افزود: این قبرستان شامل قبور صحابه از زمان فتح قدس و شهدای جنگ سال 1967 از میان نیروهای ارتش اردن و فلسطینیان و ساکنان قدس قبل از اشغال فلسطین از سوی انگلیسی‌هاست.

مدیر مسجدالاقصی گفت: رژیم اشغالگر همه اصول و اخلاقیات را نادیده می‌گیرد و این تعجب‌آور نیست که رژیم نژادپرستی مثل اسرائیل مرتکب چنین جرایمی می‌شود و می‌خواهد واقعیت بیت المقدس را تغییر داده و به یهودی‌سازی آنجا ادامه دهد، ساختن بوستان‌های صهیونیستی در قبرستان‌های مسلمانان به منظور از بین بردن واقعیت‌ها و جعل تاریخ است.

شیخ الکسوانی درباره مراسم جشنی یهودی در بخشی از قبرستان مأمن الله قدس نیز گفت: در این قبرستان مزار صحابه پیامبر است و از قبرستان الیوسفیه نیز بزرگ‌تر است و این ظلم رژیم اشغالگر در حق مردگان و شهدای این قبرستان‌هاست.

مدیر مسجدالاقصی گفت: ما در ضعف کشورهای اسلامی و عربی در قبال مسجدالاقصی به دورانی شبیه دوران تارتار رسیده‌ایم و امروز رژیم اشغالگر بربریت خود را اعمال می‌کند، همانطور که هولاکو و تاتارها بربریت خود را علیه مسلمانان اعمال می‌کردند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: