کد خبر: 4006981
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۷
آیت‌الله سبحانی:

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی که امروز، پنجشنبه، 29 مهرماه به منظور دیدار با آیات عظام، علما و مراجع تقلید به شهر کریمه اهل بیت(س)، قم سفر کرده است، با آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از خانه ملت؛ آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی در دیدار امروز محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه امر فرزندآوری در مملکت خیلی مهم بوده و آمار آن بسیار پایین است، گفت: با این وضع ممکن است در 30 سال آینده میانگین جمعیت 75 ساله شود در حالی که مملکت باید جوان باشد تا در میدان کار و تولید حاضر شوند و این موضوع صرفا با قانون درست نمی‌شود.
این استاد حوزه‌های علمیه در ادامه با اشاره به برخی تنش‌ها در منطقه بر لزوم روابط مبتنی بر ملایمت و دوستی بین کشورها تاکید کرد. 
آیت‌الله سبحانی در پایان با انتقاد از تعطیلی منابر به دلیل شرایط خاص ناشی از شیوع کرونا خاطرنشان کرد: منبرها میان مردم تحول ایجاد می‌کرد و فرهنگ دینی ضعیف شده است که باید برای آن  تدبیر شود.  
 
قالیباف نیز در این دیدار با بیان اینکه در مجلس از اجماع خوبی برخوردار هستیم، گفت: البته این به این معنا نیست که همه یک جور فکر کرده و روش یکسان دارند بلکه به این معنا است که مجلس در موضوعات مهم، اساسی، امنیت ملی و حل مشکلات مردم یکپارچگی داشته و همه اتفاق نظر دارند که این موضوع اغراق‌آمیز نیست.
رئیس مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: برای مثال وقتی 245 نفر در یک جلسه حضور دارند و برای موضوع مهمی رأی‌گیری می‌کنیم،  بالای 200 رأی می آورد؛ البته ممکن است در روش ها و چگونگی انجام کار نظرات مختلف باشد اما همواره وحدت و انسجام در مجلس وجود دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه در مجلس موضوع اقتصاد و فرهنگ را اولویت اساسی خود قرار داده ایم، عنوان کرد: نظارت در مجلس فعلی نسبت به قانون‌گذاری اولویت دارد چرا که قوانین مستحکمی در مجلس به تصویب رسیده و ابلاغ شده و یک دهه از آن گذشته اما یا اجرا نشده و یا ناقص اجرا شده که با نظارت آن را پیگیری می کنیم.
وی همچنین با اشاره به طرح تولید مسکن که حدود یک سال روی آن کار شد، یادآوری کرد: با آغاز به کار دولت جدید، این قانون ابلاغ و ثبت‌نام‌ها از طریق سامانه از روز گذشته آغاز شده است؛ البته مسکن از جنس کار دولتی نیست و می‌خواهیم مردم خودشان وارد کار شده و دولت صرفا زمین را فراهم کرده و تسهیل‌گری کند. باید شرایطی را فراهم کنیم که سرمایه های غیرمولد در حوزه مسکن، مولد شود و به تولید مسکن بینجامد.
رئیس قوه مقننه در ادامه با اشاره به برخی مسائل فرهنگی، عنوان کرد: در این بخش‌ها کارهای خوبی  در مجلس انجام شد، همچنین معیشت مناطق محروم را اولویت بودجه 1400 در نظر گرفتیم.
همچنین، احمد امیرآبادی فراهانی و مجتبی ذوالنوری نمایندگان قم در مجلس و بهرام سرمست استاندار این استان نیز در این دیدار حضور داشتند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: