کد خبر: 4012096
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷

در چهارمین روز از آغاز داوری فایل‌های تصویری راه‌یافتگان به مرحله نیمه‌نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، کار داوری بخش بانوان پایان می‌یابد.

گروه داوری مرحله نیمه نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن

به گزارش خبرنگار ایکنا، در چهارمین روز از داوری مرحله نیمه‌نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، رقابت‌ها در دو بخش بانوان و آقایان پیگیری می‌شود و در این روز فایل اجرای شرکت‌کنندگان در سه رشته برای گروه داوری پخش می‌شود.

بر همین اساس از ساعت هشت صبح امروز 19 آبان‌ماه در بخش بانوان، فایل تصویری شرکت‌کنندگان در رشته حفظ کل قرآن برای گروه داوری این رشته‌ها پخش شده است و تا قبل از اذان ظهر داوری این رشته و داوری مسابقات بخش بانوان در رشته‌های مختلف(رشته‌های مسابقات سازمان اوقاف) پایان یافت. داوری رشته حفظ کل قرآن کریم از روز گذشته آغاز شده است.

در رشته حفظ کل قرآن کریم در بخش بانوان مجموعاً 12 نفر حضور دارند. هاجر عزت‌پژوه از قم و اعظم تشیعی‌فرد از مرکزی در بخش تجوید، هاجر حیدری از تهران و معصومه آگاهی از تهران در بخش وقف و ابتدا، سمانه کوچکی از تهران و رضوانه جلالی از البرز در بخش لحن، هاله فیروزی از اردبیل و سمیه هیبتیان از اصفهان در بخش صوت، زهرا افخمی از مشهد و مریم عادل‌نیا از اصفهان در بخش صحت حفظ به عنوان داور معرفی شده و زهرا صریحی‌نژاد از تهران سرپرست هیئت داوران و نجمه شبانی‌قهرودی از تهران نیز ناظر بخش داوری در این رشته است. مسابقات رشته حفظ کل قرآن کریم در بخش بانوان تا بعدازظهر 19 آبان‌ماه ادامه دارد.

در بخش آقایان نیز از صبح روز گذشته 18 آبان‌ماه فایل تصویری اجرای شرکت‌کنندگان در رشته‌های قرائت ترتیل و اذان برای گروه داوری پخش شده و تا قبل از اذان ظهر امروز داوری این دو رشته پایان خواهد یافت. در این دو رشته به ترتیب 50 و 27 نفر در مرحله نیمه‌نهایی حضور دارند.

در رشته‌های ترتیل و اذان نیز جواد پناهی از مشهد و محمدرضا پورزرگری از تهران در بخش تجوید، سعید رحمانی از تهران و مرتضی خرمی‌ از مازندران در بخش وقف و ابتدا، مختاری از یزد و عباس هاشمی از بوشهر در بخش لحن، مسعود عنایتی‌مقدم از اصفهان و صالح اطهری‌فرد از البرز در بخش صوت به عنوان داور و کریم دولتی نیز به عنوان سرپرست هیئت داوران معرفی شده است. مسابقات این رشته نیز تا بعدازظهر روز آینده ادامه خواهد داشت.

همچنین از نوبت بعدازظهر ۱۹ آبان تا ۲۱ آبان نیز فایل‌های تصویری رشته حفظ کل قرآن کریم داوری می‌شود. همچنین داوری در رشته حفظ ۲۰ جزء در بخش آقایان نیز ۲۲ آبان‌ماه انجام خواهد شد.

در مرحله نیمه‌نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مجموعاً 73 داور در دو گروه بانوان و آقایان حضور دارند. در این دوره در بخش آقایان برای رشته‌های پنج‌گانه چهار گروه داوری مجزا در نظر گرفته شده که شامل گروه قرائت تحقیق؛ ترتیل و اذان؛ حفظ کل قرآن و‌ حفظ 20 جزء قرآن می‌شود.

همچنین در بخش بانوان نیز داوران در رشته‌های چهارگانه در سه گروه حضور دارند که شامل گروه‌ قرائت تحقیق و ترتیل؛ گروه حفظ 20 جزء قرآن کریم و گروه حفظ کل قرآن است.

مرحله نیمه‌نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن که برای اولین بار در دوران کرونایی به مسابقات اضافه شده است طی دو مقطع اجرا شده است، در مقطع زمانی اول راه‌یافتگان به این مرحله طی روزهای 25 و 26 مهرماه در ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان محل سکونت خود حضور یافته و به ضبط اجرای خود پرداخته‌اند. در ادامه فایل‌های تصویری ضبط شده به مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه ارسال شده و طی بازه زمانی 16 تا 22 آبان‌ماه در حضور گروه‌های داوری بررسی خواهد شد.

نفرات برتر این مرحله به فینال چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که اواخر آذرماه امسال به صورت حضوری برگزار می‌شود، راه خواهند یافت.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: