کد خبر: 4015089
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰
آیت‌الله اختری:
رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری گفت: باید از مسیرهای بین‌المللی مانند سازمان ملل و دیده‌بان حقوق بشر با اقدام شرم‌آور و وقیحانه انگلیس برای تروریست خواندن یک گروه فلسطینی که از جان، مال، خانه و سرزمینش دفاع می‌کند، مقابله کرد.

برای مقابله با اقدام انگلیس علیه حماس از طریق سازمان‌های بین‌المللی ورود کنیمبه گزارش ایکنا، آیت‌الله محمدحسن اختری در دیدار اعضای هیئت امنای اتحادیه بین‌المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری که برای تبریک انتصاب وی به عنوان رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری در این دیدار حضور داشتند، اظهار کرد: همان‌طور که شاهدیم و زمینه‌ها هم نشان می‌دهد آزادی فلسطین و وعده خداوند متعال در حال تحقق است و این وعده خداوند متعال است که این سرزمین، قبله مسلمانان است و خواهد بود.

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری با بیان اینکه روزبه‌روز شواهدی دال بر نابودی اسرائیل به وجود می‌آید، تصریح کرد: تحقق این امر بسیار نزدیک است این امر باعث می‌شود ما امیدوارتر و فعال‌تر در میدان وارد شویم لذا باید جهشی در نوع کارها ایجاد کنیم.

وی در ادامه گفت: باید اتحادیه بین‌المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری برنامه‌ریزی کند و  50 کشوری که عضو این اتحادیه هستند ‌به میدان بیایند و در این کشورها فعال‌تر شده و برنامه‌ها را پیگیری کنند.

آیت‌الله اختری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تلاش‌هایی که از زمان ترامپ علیه فلسطین شروع شد و امروز انگلیس پیگیری می‌کند و رژیم آل سعود و آل نهیان و آل خلیفه انجام می‌دهند، برای این است که رژیم صهیونیستی را نجات ‌دهند و یا به عمر آن بیافزایند زیرا تحلیلگران خودشان می‌گویند اسرائیل در حال زوال است که قطعاً این موضوع الهام خدایی است که حضرت امام(قدس الله نفس الزكیه) از سال‌های قبل زوال اسرائیل را پیش‌بینی کردند و فرمودند باید این کار صورت بگیرد و ما امروز می‌بینیم که در این چند سال در حال تحقق است.

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری در ادامه تأکید کرد: برخی از اظهار نظرهای مسئولین ارتش رژیم اشغالگر قدس نسبت به آینده اسرائیل، ناامیدی و نگرانی و ترسشان از شروع جنگ و درگیری دیگر نشان می‌دهد که در این‌ها اضطراب و نگرانی ایجاد شده است و زلزله‌ای را که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفتند که اسرائیل را به لرزه درخواهد آورد و به فروپاشی می‌رساند، در حال تحقق است لذا باید جدی‌تر عمل و کار کنیم.

وی با اشاره به فعالیت سمن‌های فعال در کشورمان در حوزه فلسطین، گفت: فعالیت سمن‌ها در این حوزه محدود و انعکاس آن در داخل فلسطین و بیرون بسیار کم است باید کاری کرد که این فعالیت‌ها در داخل فلسطین منعکس شود تا مردم فلسطین از این حمایت و پشتیبانی‌ها بیشتر مطلع و باخبر شوند و بتوانیم آن را در دنیا انعکاس دهیم.

وی افزود: برای انگلیس شرم‌آور است و باید همه از این نقطه استفاده کنیم که انگلیس با وقاحت در این شرایط می‌آید یک گروه فلسطینی داخل فلسطین(حماس) را به عنوان یک گروه تروریستی اعلام می‌کند. لذا باید از مسیرهای حقوقی و بین‌المللی با این حرکت‌ها مقابله شود و حتی در سازمان ملل و سازمان دیده‌بان حقوق بشر پیگیری شود که چگونه شما می‌توانید یک ملتی را که در داخل فلسطین در دفاع از جان، مال، خانه و سرزمین خودشان دفاع می‌کنند، تروریستی بخوانید.

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری در بخشی از سخنان خود بیان کرد: اصلا امروز مسئله‌ای که در مورد فلسطین مطرح می‌کنیم مسئله 40 سال یا 60 سال پیش نیست زیرا آن مسئله تمام شده است اکنون برای امروز صحبت می‌کنیم امروز شهروند فلسطینی کشته می‌شود، فلسطین بمباران می‌شود و خانه‌هایشان اشغال می‌شود، ما باید این موضوع را برای روشنفکران هم روشن کنیم زیرا اشغال ادامه دارد و روستاها و محله‌هایی که اسرائیل یهودی‌سازی می‌کند باید به عنوان یک اقدام فعلی با آن برخورد شود، باید از مظلومیت فعلی دفاع کرد و با جنایت فعلی مقابله شود.

وی با تأکید بر اینکه باید گروه مردمی درست شود تا به کشورهای اسلامی و مسلمان بروند و با حکام و رؤسای جمهور در مورد وضعیت فعلی فلسطین و اشغال صحبت کنند، گفت: 50 سال است کمیته‌ای به نام دفاع از مسجدالاقصی درست کردید درحالیکه مسجد‌الاقصی الان در حال اشغال است الان باید دفاع کنید باید روی این موضوع نه به عنوان مسئله تاریخی بلکه به عنوان مسئله امروزی کار شود و باید موضوع فلسطین را به عنوان مسئله روز پیگیری کنیم.

در پایان اعضای هیئت امنای اتحادیه بین‌المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری ضمن ارائه گزارش برگزاری 4 دوره اجلاس همبستگی کودکان و نوجوانان فلسطین(یادواره شهید محمد الدوره) از آیت‌الله اختری درخواست کردند که ریاست اجلاس پنجم را که در سال 1401 برگزار می‌شود، برعهده گیرند که رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری با پذیرفتن این پیشنهاد، اظهار کرد: در هر جایی بتوانم خدمتی انجام دهم خوشحال می‌شوم و تلاش می‌کنم کار خوبی صورت پذیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: