کد خبر: 4017036
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸
رئیس هیئت مدیره اتحادیه‌ مؤسسات و تشکل‌های قرآنی آذربایجان غربی از نامه‌نگاری‌های مداوم به منظور برگزاری انتخابات مجمع عمومی این استان خبر داد و گفت: تاکنون هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است.

سعید کریم زاده حق آذربایجان غربی از استان‌هایی است که نتیجه انتخابات مجمع عمومی آن هنوز مشخص نشده است و در تماس با سعید کریم‌زاده‌حق، رئیس هیئت مدیره اتحادیه‌ مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت این استان با مورد جدیدی مواجه شدیم و اینکه هنوز انتخابات مجمع اتحادیه برگزار نشده است و حتی عجیب‌تر اینکه این اتحادیه هیچ مکانی ندارد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا بیان کرد: هنوز اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی اجازه برگزاری انتخابات را به ما نداده‌اند، نه بودجه‌اش را دارند نه اعتنا می‌کنند. نمی‌خواهند کار قرآنی به مردم واگذار شود، چون اینگونه بودجه‌ها از این دستگاه‌ها خارج می‌شود.

کریم‌زاده‌حق ادامه داد: چهار بار برای تأمین بودجه انتخابات نامه‌نگاری کرده‌ام، قرار بود سال گذشته در شهریورماه 99 انتخابات اتحادیه‌ مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت این استان برگزار شود که گفتند به علت شیوع کرونا امکان برگزاری نیست، چون آن‌ها ناظر هستند و با همکاری آن‌ها باید انجام دهیم. حدود سه باری جلسه حضوری داشتیم که نتیجه‌ای حاصل نشد. اردیبهشت‌ماه سال جاری دوباره نامه نوشتم، گفتند باید جلسه تشکیل دهیم، ولی باز هم خبری نشد. مجدد نامه‌ای در خردادماه نوشتم باز نتیجه‌ای حاصل نشد، آبان‌ماه نیز آخرین نامه را نوشتم که در آن هزینه برگزاری انتخابات که شامل اجاره محل، تبلیغات، بنر، میهمان و ناهار و پذیرایی است، برآورد شده است، اما تاکنون هیچ کدام نتیجه‌ای نداده است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه‌ مؤسسات و تشکل‌های قرآنی آذربایجان غربی بیان کرد: سال گذشته بود که 50 میلیون تومان به حساب اتحادیه واریز شد، فکر کردیم حتماً از طرف شورای توسعه فرهنگ قرآنی یا اتحادیه کشوری است، اما بعداً متوجه شدیم از اداره کل ارشاد استان بوده است. گفتند: آقای کریم‌زاده اشتباه واریز شده آن را باید به حساب فلان مؤسسه واریز می‌کردیم آن را برگردانید، گفتم: زمانی که اتحادیه هست، چرا با مؤسسه تفاهم‌نامه می‌بندید؟ بعداً متوجه شدیم که پنج میلیون از آن پول را به آن مؤسسه داده‌اند و 45 میلیون دیگر را مؤسسه مجدد به اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگردانده است!.  110 میلیون تومان به حساب مؤسسه‌ای در میاندوآب ریخته‌اند، آن هم به همین صورت. البته آن‌هایی که درست کار می‌کنند، مشکلی نیست. وقتی می‌خواهند از بودجه قرآنی برای چاله چوله‌های جای دیگر خرج کنند، اینطور مسائل پیش می‌آید به همین دلیل ما هنوز نتوانسته‌ایم انتخابات را برگزار کنیم.

کریم‌زاده ادامه داد: به من گفتند 15 میلیون از تهران اعتبار آمده، بیایید پنج میلیون را به شما بدهیم. 10 میلیون را برگردانید تهران، گفتم این برای طرح است و باید خودم انجام دهم، شما 10 میلیون را چرا می‌خواهید به تهران برگردانید!؟ گفتند تهران گفته است. فعلاً با این معضلات درگیریم.

کد

اتحادیه قرآنی آذربایجان غربی جایی ندارد

وی گفت: اولین بار تبلیغات اسلامی استان، مکانی که در اختیارمان قرار داده بود، گرفت. دومین بار هم در اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان محلی شامل دو اتاق به ما داده بودند که شبانه درب آن را بستند. الان اتحادیه جایی ندارد، شش ماه است تمامی وسایل اتحادیه را جمع کرد‌ه‌ایم و در یک انبار قرار داده‌ایم. کارهای اتحادیه در محل کارم در بازار انجام می‌شود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه قرآنی استان اظهار کرد: الان برای استان اعتباراتی آمده است، ولی می‌گویند طرح بیاورید، مؤسسات قرآنی ضعف مدیریت و سواد دارند، آنقدر توانمند نیستند که بتوانند طرح بنویسند، طرح‌هایشان محدود است.

وی با بیان اینکه از بودجه شورای توسعه قرآنی استان برای جشنواره نقاشی کلاسیک مبالغی هزینه شد، گفت: به لطف خداوند احتیاج مالی ندارم و خارج از کشور و داخل کشور کارخانه پوشاک دارم و رو در روی این افراد می‌ایستم، اما فایده چیست؟ بپرسید قرار بود به اتحادیه استان ما 110 میلیون بدهند چه کار کردند؟ آنقدر خسته‌مان کرده‌اند که می‌خواهیم برویم یک گوشه کار قرآنی خودمان را انجام دهیم. وضعیت بیمه قرآنیان هم که به آن نحو است که زیرمجموعه بیمه هنرمندان قرار دارد و آن‌ها را محدود کرده‌اند و حقشان در آنجا هم تضییع می‌شود.

ایکنا آماده دریافت پاسخ مسئولان ذی‌ربط است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: