کد خبر: 4017224
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۷
امیر سرلشکر موسوی مطرح کرد؛

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ثبت ۱۲ خرداد در تقویم ملی به عنوان «روز ورود ناوگروه نیروی دریایی ارتش به اقیانوس اطلس» می‌تواند تأثیر بسزایی در ماندگاری این حرکت عظیم در تاریخ کشور داشته باشد.

سرلشکر موسوی

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با تشکر از ابراز لطف فرماندهی معظم کل قوا و تقریظ محبت‌آمیز معظم‌له بر گزارش عملکرد ناوگروه 75 در اقیانوس اطلس گفت: تقریظ ارزشمند مقام معظم رهبری حاوی نکات ارزشمندی است که فرمودند: «این اقدام شایسته، به نداجا، به ارتش و به کشور عزت بخشید»، البته در ادامه بر افزایش آمادگی‌های حرفه‌ای و فنی و علمی تأکید فرموده‌اند که مسئولیت ما در نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران، صنایع دفاع و... را سنگین‌تر از گذشته می کند.

وی با تأکید بر اینکه ما همواره ارتقای توان و آمادگی رزمی را برای حفظ و ارتقای عزت کشور و ملت بزرگ ایران اسلامی در دستور کار داریم، افزود: محبت پدرانه فرماندهی معظم کل قوا، موجب دلگرمی بیش از پیش آحاد فرماندهان و کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه دریادلان خدوم نیروی دریایی ارتش خواهد شد و آمادگی‌های ارتش ولایت‌مدار برای انجام مأموریت‌ها محوله را بیش از پیش افزایش خواهد داد.

فرمانده کل ارتش در ادامه اضافه کرد: اجرای موفقیت‌آمیز مأموریت تاریخی ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های آزاد و بین‌المللی، حاصل برنامه‌ریزی‌های دقیق چندساله و عقبه‌ای درخشان و حساب‌شده بود که در نهایت منجر به حضور غرورآفرین و مقتدرانه این ناوگروه در اقیانوس اطلس آن هم در شرایط دشوار جوی شد که با وجود تهدیدها و تحریم‌ها کارکنان غیور این ناوگروه پس از طی بیش از چهار ماه دریانوردی اطلاعاتی، عملیاتی و آموزشی با افتخار به میهن بازگشتند.

موسوی با تشریح زوایای مختلف و مهم مأموریت ناوگروه ۷۵ ارتش گفت: اهمیت و بزرگی این مأموریت که بذل عنایت و محبت فرماندهی معظم کل قوا نیز بیانگر آن است، ایجاب می‌کند که با اهتمام متولیان دلسوز فرهنگی کشور، روز ۱۲ خرداد به‌عنوان «روز ورود ناوگروه نیروی دریایی ارتش به اقیانوس اطلس» در تقویم ملی ثبت شود و این اقدام موجب تثبیت و ماندگاری حرکت و مأموریت عظیم ناوگروه ۷۵ ارتش در تاریخ کشور شود.

وی تأکید کرد: نسل‌های آینده با این روز خیلی کار خواهند داشت، چرا که یک مبدأ به شمار می‌رود و می‌تواند به‌عنوان الگویی برای آیندگان و نیروهای مسلح مدنظر قرار بگیرد.

موسوی در ادامه با تمجید از اقدام موثر رسانه‌ای و تبلیغی ناوگروه ۷۵ خاطرنشان کرد: اگر پیگیری و برنامه‌ریزی‌های دقیق و حساب‌شده ستاد تبلیغات ناوگروه ۷۵ و همراهی اصحاب رسانه در صداوسیما، خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی نبود بزرگی مأموریت این ناوگروه برای مخاطبان و ملت شریف ایران اسلامی جلوه نمی‌یافت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: