کد خبر: 4016320
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۳
امیر شهرام ایرانی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران مطرح کرد:
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه حضور نیروی دریایی ارتش در اقیانوس هند بسیار چشم‌گیر است، گفت: ما معتقدیم که اقیانوس هند شاه‌راه مبادلات تجاری در جهان محسوب می‌شود و اگر امنیت در اقیانوس هند برقرار باشد، کشور ما به راحتی می‌تواند تبادلات تجاری خود را انجام دهد.

امیر شهرام ایرانی نیروی دریایی

به گزارش خبرنگار ایکنا، امیر دریادار شهرام ایرانی، امروز، 5 آذر، سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران که در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: دشمن مثلثی از توطئه، تحریم و تهدید را طراحی کرده است، اما نیروی دریایی ارتش در مسیری که برای خود انتخاب کرده توانسته این توطئه را خنثی کند و با اتکا به توانمندی داخلی مرزهای کشور را حداقل دو هزار کیلومتر دورتر از مرزهای فعلی توسعه دهد تا تهدیدات را به راحتی خنثی کند.

وی افزود: امروز دریادلان ارتش جمهوری اسلامی ایران با اتکا به مردم عزیز و خانواده شهدا در حوزه علم و دانش و صنعت با افتخار و اقتدار پرچم این کشور را به اهتزاز درآورده‌اند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به حضور ناوگروه 76 نیروی دریایی ارتش در دریای سرخ تأکید کرد: در حال حاضر که با شما نمازگزاران سخن می‌گویم ناوگروه 76 رزمی نیروی دریایی ارتش در دریای سرخ در حال اسکورت کشتی نفتکش شرکت ملی نفت هستند و وظیفه خود را با افتخار انجام می‌دهد.

ایرانی ادامه داد: امروز در حوزه سطح و زیرسطح بدون نیاز به عنصری یا فردی می‌توانیم حضور فعالی در جهان داشته باشیم و پیام این حضور ما امنیت و آسایش برای مردم ایران و ملت‌های منطقه است.

وی با بیان اینکه حضور نیروی دریایی ارتش در اقیانوس هند بسیار چشم‌گیر است، گفت: ما معتقدیم که اقیانوس هند شاهراه مبادلات تجاری در جهان محسوب می‌شود و اگر امنیت در اقیانوس هند برقرار باشد، کشور ما به راحتی می‌تواند تبادلات تجاری خود را انجام دهد.

این مقام ارشد نیروی دریایی ارتش معتقد است که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز حضور مقتدری در جهان دارد و پیام مهربانی مردم ایران را به جهان منتقل می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: