کد خبر: 4018098
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۲
جرج قرداحی، امروز 12 آذرماه، رسما از سمت خود به‌عنوان وزیر اطلاع‌رسانی لبنان کناره گیری کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از المیادین، جورج قرداحی پس از استعفای خود در نشستی خبری گفت: «من نمی‌پذیرم که عامل آسیب‌زدن به لبنان و آزار و اذیت برادران لبنانی خود در کشورهای حاشیه خلیج(فارس) باشم، زیرا لبنان از من مهم‌تر است و تصمیم گرفتم از سمت خود در دولت لبنان صرف‌نظر کنم».

وی افزود: نیازی به تکرار داستان و یادآوری این نکته نیست که مصاحبه قبل از انتصاب من به عنوان وزیر انجام شده است.

وزیر مستعفی اطلاع‌رسانی لبنان در ادامه به هجمه عامدانه برخی رسانه‌های لبنانی و شبکه‌های اجتماعی در لبنان و کشورهای حاشیه خلیج فارس علیه وی اشاره کرد و گفت: به سبب این هجمه، درخواست‌ها برای استعفای من و تحریم لبنان از سوی کشورهای حاشیه خلیج فارس آغاز شد.

جورج قرداحی با اشاره به این که جنگ یمن تا ابد ادامه نخواهد داشت و روزی فرا خواهد رسید که طرف‌های درگیر پای میز مذاکره بنشینند، گفت: رئیس‌جمهوری فرانسه موضوع از سرگیری روابط عربستان با لبنان را با سعودی‌ها در میان خواهد گذاشت.

وی با اشاره به اظهارات وزیر خارجه عربستان مبنی بر این که بحران بیروت ـ ریاض فراتر از اظهارات یک وزیر است، گفت: ماندن من در این دولت به سبب کثرت درخواست‌ها برای استعفایم بیهوده شده است.
 
به گزارش العالم، قرداحی در این نشست خبری همچنین گفت: ملت لبنان دارای کرامت، عزت نفس، حاکمیت و استقلال هستند و من دانستم که فرانسوی‌ها متمایل بودند من پیش از سفر امانوئل مکرون به عربستان سعودی استعفا دهم.

وی با اشاره به این که مصلحت لبنان بالاتر از مصلحت‌های شخصی است، گفت: تصمیم گرفتم استعفای خود را تقدیم کنم تا روابط بهتری میان لبنان و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برقرار شود.

یادآور می‌شود که منابع نزدیک به نجیب میقاتی، نخست‌وزیر لبنان پیش از این اعلام کردند که فرانسوی‌ها به او پیغام دادند جورج قرداحی باید استعفا دهد تا مکرون در جریان سفر خود به ریاض، درباره پرونده لبنان حرفی برای گفتن با مقامات سعودی داشته باشد.

«جورج قرداحی»، وزیر رسانه لبنان در یک مصاحبه تلویزیونی که در ماه آگوست (مردادماه) ضبط شده بود، تأکید کرده بود که انصارالله یمن در برابر حملات عربستان سعودی و امارات از خود دفاع می‌کند و متجاوزان باید دست از تجاوز خود در یمن بردارند.

این اظهارات درباره جنگ یمن سروصدای زیادی به‌پا کرد و کشورهای حوزه خلیج فارس کنار عربستان اقدام به تحریم ملت لبنان و قطع روابط خود با این کشور کردند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: