کد خبر: 4022854
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۸
آیت‌الله جنتی:

دبیر شورای نگهبان گفت: حضرت عیسی(ع) متعلق به قشر و ملت خاصی نیست، ایشان متعلق به هم مردم دنیا است.

آیت الله جنتی

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی شورای نگهبان آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز (یکم دی ۱۴۰۰) در نطق پیش از دستور جلسه شورای نگهبان با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) گفت: مظلومیت آل الله بخصوص حضرت زهرا(س) انسان را متأثر می‌کند.

وی ادامه داد: رسم است وقتی فردی از دنیا می‌رود مراسم عزاداری برگزار می‌کنند و به خانواده مصیبت دیده دلداری می‌دهند اما راجع به حضرت فاطمه(س) چه اتفاقی افتاد که غیر از مصیبت پدر (پیامبر گرامی اسلام) مصیبت تنهایی، غربت، بی‌کسی و بدرفتاری‌ها موجب می‌شود حضرت به ناچار خارج از مدینه و بر سر مزار حضرت حمزه گریه و عزاداری کند.

دبیر شورای نگهبان تأکید کرد: امیدوارم خداوند ما را با اهل بیت(ع) محشور کند و توفیق دهد راه‌شان را ادامه دهیم.

جنتی ضمن تبریک میلاد حضرت عیسی(ع) به مسلمانان و مسیحیان جهان، تصریح کرد: حضرت عیسی(ع) متعلق به قشر و ملت خاصی نیست، ایشان متعلق به هم مردم دنیا است.

وی افزود: علاقه و ارادت ما به حضرت عیسی(ع) اگر بیشتر از مسیحیان نباشد، کمتر نیست؛ چراکه با آموزه‌ها و منابع اسلامی نیز شناخت کاملی از حضرت عیسی(ع) ایجاد می‌شود.

دبیر شورای نگهبان ابراز امیدواری کرد: خداوند توفیق دهد از انبیاء الهی پیروی کنیم و راهشان را مخلصانه ادامه دهیم.

جنتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالگرد درگذشت آیت‌الله شاهرودی، فقدان او را مصیبت بزرگی دانست و افزود: خداوند ایشان را با اولیاء الله محشور کند.

وی ادامه داد: آیت‌الله شاهرودی خدمات زیادی به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انجام دادند و آثار بسیار خوبی داشتند که امیدوارم فرزندان ایشان این آثار را حفظ کنند.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه نام و یاد آیت‌الله شاهرودی را فراموش نمی‌کنیم، تصریح کرد: خداوند آیت‌الله شاهرودی را رحمت و روحشان را شاد کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: