کد خبر: 4028888
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۱

رهبر سابق حزب کارگر انگلیس ضمن اعلام حمایت خود از انقلابیون زندانی در بحرین از بورس جانسون خواست نسبت به تخلفات گسترده حقوق بشری در بحرین بی‌تفاوت نبوده و خواستار آزادی زندانیان عقیده شود.

به گزارش ایکنا به نقل از القدس العربی، جرمی کوربین، رهبر سابق حزب کارگر بریتانیا به گروهی از سیاستمداران در بریتانیا پیوست که از دولت بوریس جانسون خواستند تا مواضع قاطعی را در قبال تخلفات رخ داده در بحرین اتخاذ کند و خواستار آزادی زندانیان عقیده شود.

جرمی کوربین، رهبر سابق حزب کارگر بریتانیا برای اعلام همبستگی خود با زندانیان سیاسی در بحرین در صفحه توئیتر خود نوشت: امروز شصتمین سالگرد تولد دکتر عبدالجلیل السنکیس است که در زندان بحرین به‌سر می‌برد. او بیش از 190 روز است که به اعتصاب غذا ادامه می‌دهد و می‌خواهد که تحقیقات مصادره شده‌اش به او بازگردد.

این سیاستمدار بریتانیایی که به مواضع خود در همبستگی با السنکیس و سایر زندانیان سیاسی معروف است بر لزوم درخواست از دولت بوریس جانسون برای آزادی زندانیان سیاسی در بحرین تأکید کرد و گفت: بریتانیا باید آزادی او را مطالبه کند.

جرمی کوربین در توئیتی دیگر گفت: ما اینجا هستیم تا در مورد عدالت و حقوق بشر در سراسر جهان صحبت کنیم و امروز تمرکز ما روی بحرین است، امیدوارم گوش کنند.

این اظهارات کوربین همچنین در سخنرانی و مناظره‌ای که در پارلمان انگلیس درباره ادامه بازداشت زندانیان سیاسی بحرینی برگزار شد، بیان شد. این سیاستمدار انگلیسی، حمایت خود را از سازمان‌های حقوق بشر بحرینی و در رأس آن مؤسسه حقوق و دموکراسی بحرین و بقیه سازمان‌هایی  اعلام کرد که به کمپین خستگی ناپذیر خود برای حقوق بشر در بحرین ادامه می‌دهند.

نمایندگان پارلمان انگلیس اخیراً در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقابل سفارت منامه در لندن از دولت خود خواستند تا دولت بحرین را برای آزادی فوری زندانیان سیاسی در این کشور تحت فشار قرار دهد. نمایندگان احزاب مختلف سیاسی در همان روز در جلسه مجلس عوام در پارلمان بریتانیا، علاوه بر طرح موضوع حسن مشیمع، زندانی سیاسی و عبدالجلیل السنکیس از چهره‌های دانشگاهی این کشور که در زندان رژیم آل خلیفه به‌سر می‌برند در بحث حقوق بشر در بحرین شرکت کردند.

برندان اوهارا، نماینده حزب ملی اسکاتلند نیز در آن جلسه پارلمان به نوبه خود تأکید کرده بود، در حالی که بریتانیا پول مالیات‌دهندگان را به بحرین می‌فرستد، سرکوب و بازداشت زندانیان در بحرین ادامه دارد.

این نماینده پرونده عبدالجلیل السنکیس را مورد تأکید قرار داد و گفت: دکتر السنکیس یکی از نزدیک به 1400 زندانی سیاسی است که 500 نفر از آنها به بیش از 20 سال زندان محکوم شده‌اند.

سیاستمداران و فعالان حقوق بشر بریتانیایی و اروپایی، همدستی دولت‌های غربی در چشم‌پوشی از سوء استفاده‌های مقامات بحرینی در زمینه بازداشت و تجاوز علیه شهروندان خود افشا کردند و شهادت‌های تکان‌دهنده‌ای از آنچه تعدادی از بازداشت‌شدگان و مدافعان حقوق بشر در معرض آن بوده‌اند، ارائه کرده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: