کد خبر: 4029434
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱

یک روزنامه لبنانی از درخواست آمریکا برای رایزنی با حزب الله درباره مسائل داخلی این کشور خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از الاخبار، این روزنامه  لبنانی اعلام کرد برخی میانجی‌ها اخیرا از طرف دولت آمریکا پیامی به رهبری حزب‌الله انتقال داده‌اند و برای بررسی مسائل لبنان خواستار ارتباط با این جنبش شده‌اند.

الاخبار بدون ذکر جزئیات بیشتر نوشت که حزب‌الله به میانجی‌ها اطلاع داده است که هیچ گونه ارتباطی با آمریکایی‌ها نخواهد داشت.

حسین مرتضی، خبرنگار لبنانی نیز در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر در این خصوص گزارش داد که  سید هاشم صفی‌الدین، رئیس شورای اجرایی جنبش حزب‌الله لبنان در یک برنامه گفته است آمریکایی‌ها سعی کردند و امیدوار بودند که با رهبری حزب‌الله ارتباط داشته باشند.

طبق گفته این خبرنگار لبنانی، رئیس شورای اجرایی حزب‌الله اضافه کرد: «این پیام را یکی از میانجی‌ها منتقل کرد. آن‌ها برای مذاکره درباره همه مسائل ابراز تمایل و آمادگی کردند.

در ادامه این اظهارات آمده است: حزب‌الله بدون هیچ گونه بحثی این درخواست را رد کرد.

این گزارش در حالی منتشر شده است که دولت آمریکا هنوز به این گزارش واکنشی نشان نداده و آن را تأیید یا رد نکرده است.

آمریکایی‌ها پیش‌تر نیز از حزب‌الله درخواست‌هایی داشتند که در تمامی موارد، این جنبش خواسته‌های واشنگتن را قاطعانه رد کرده است.

سال گذشته شبکه المیادین خبر داده بود که تل‌آویو از طریق سازمان ملل پیامی برای حزب‌الله ارسال کرده و از این جنبش خواسته که انتقام نیروی شهید خود را از این رژیم نگیرد.

با این حال، المیادین گزارش داده بود که حزب‌الله قاطعانه پیام رژیم صهیونیستی را رد کرده و بر موضع خود تأکید کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: