کد خبر: 4030544
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۷
قالیباف در نطق پیش از دستور تأکید کرد:

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش زنان و بانوان ایرانی در حفظ خانواده به عنوان ستون فرهنگ ایرانی در دوره همه‌گیری و مشکلات اقتصادی گفت: در مجلس شورای اسلامی تلاش خواهیم کرد تا با در اولویت قرار دادن منافع خانواده در سیاستگذاری و تخصیص منابع در عمل قدردان زحمات و فداکاری‌های تمام زنان و مادران عزیز ایرانی باشیم.

محمدباقر قالیباف

به گزارش ایکنا، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز، یکشنبه 3 بهمن، مجلس شورای اسلامی، با تبریک عید سراسر نور و رحمت، میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن به تمام مردم عزیز ایران به ویژه بانوان و مادران فداکار این سرزمین گفت: در تمام این سال‌ها عبور از بحران‌ها و آزمون‌های دشوار تاریخی جز با ایثار زنان و مادران فداکار ایرانی ممکن نبوده است. چه در ایام پیروزی انقلاب و چه در سال‌های دفاع مقدس، بانوان ایرانی نقش تاریخی در پیروزی‌‌های ملت ایران ایفا کردند.

وی افزود: پس از آن نیز در سال‌های اخیر شاهد بودیم که مادران همزمان در اوج همه‌گیری کرونا و مشکلات اقتصادی خانواده‌ها بار مشکلات را به دوش کشیدند و بعضاً با ایفای همزمان چند نقش مادر، همسر، شاغل و معلم ستون فرهنگ ایرانی یعنی خانواده را از خطر آسیب‌پذیری‌های جبران نا‌پذیر نجات داده‌اند.

قالیباف اظهار کرد: در مجلس شورای اسلامی تلاش خواهیم کرد تا با در اولویت قرار دادن منافع خانواده در سیاستگذاری و تخصیص منابع در عمل قدردان زحمات و فداکاری‌های تمام زنان و مادران عزیز ایرانی باشیم.

رئیس مجلس بیان کرد: رویکرد واقع‌گرایانه و چندجانبه‌نگر دولت سیزدهم به منظور بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی پنجره‌ای جدید برای تأمین منافع ملی، به ویژه بهره‌گیری از ظرفیت‌های اقتصادی کشور، گشوده است.

وی تصریح کرد: امروز روابط خارجی متوازن بر پایه استقلال و عزت ملی و دیپلماسی عملگرا برپایه فهم واقع‌بینانه از نظام چندقطبی حاکم بر مناسبات جهانی ضرورتی انکارناپذیر برای بهره‌مندی از تمامی ظرفیت‌های نظام بین‌الملل و مشارکت فعال در آن برای تأمین منافع ملت شریف ایران است.

قالیباف اظهار کرد: امیدوارم رویکرد صحیح دولت سیزدهم در بهره‌گیری از ظرفیت‌های کشورهای همسایه و نگاه به شرق در عمل و با تمرکز دستگاه دیپلماسی کشور به رفع موانع رشد و توسعه اقتصادی کشور و به دست آمدن منافع ملموس اقتصادی منجر شده و ثمرات آن در بهبود وضعیت اقتصادی مشاهده شود.

رئیس مجلس در پایان با اشاره به وارد آمدن به آسیب‌های فراوان به اموال مردم در مناطق سیل‌زده جنوب کشور به خصوص در مناطق جنوبی استان کرمان؛ جیرفت، قلعه‌گنج، ریگان، کهنوج، رودبار و سایر شهرستان‌های این استان، و مشکلات مردم در نتیجه سیل هفته‌های اخیر در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب استان فارس، گفت: کمیسیون‌های عمران و کشاورزی مجلس شورای اسلامی موظفند به طور دقیق علاوه بر نیازسنجی بر اقدامات صورت گرفته توسط مسئولان اجرایی نظارت کرده و گزارش کارشناسی این اقدامات را در اسرع وقت جهت قرائت در صحن مجلس شورای اسلامی تدوین نمایند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: