کد خبر: 4042689
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۹

22‌امین راهپیمایی مارش میرا(راهپیمایی صلح) به یاد نسل‌کشی مسلمانان سربرنیتسا در بوسنی وهرزگوین با همکاری کالج فارسی ـ بوسنیایی در سارایوو برگزار می‌شود.

فراخوان ثبت‌نام در راهپیمایی صلح به یاد نسل‌کشی مسلمانان سربرنیتسابه گزارش ایکنا، مارش میرا(راهپیمایی صلح) از پنج سال پس از کشتار سربرنیتسا هر ساله به مناسبت شهادت بیش از ۸ هزار مسلمان بیگناه و غیر نظامی در ۱۱ جولای سال ۱۹۹۵ به دست صرب‌ها به صورت خودجوش از سوی افراد و گروه‌های مختلف و خانواده بازماندگان کشتار سربرنیتسا در بوسنی و‌هرزگوین برگزار می‌شود.

22‌امین سال این مراسم هم‌زمان با بیست‌وهفتمین سالگرد در یازدهم جولای 2022 برابر با 20 تیرماه 1401 به همت سازمان مردم‌نهاد طبیب و مؤسسه زمان و با همکاری کالج فارسی بوسنیایی در سارایوو برگزار خواهد شد و علاقمندان برای ثبت نام در آن و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به شماره 09931476711 در واتساپ پیام دهند.

پزشکان و داوطلبان حوزه‌های درمانی، فعالان فرهنگی و رسانه‌ای و نویسندگان و هنرمندان در اولویت ثبت‌نام قرار دارند و هزینه سفر 600 یورو به اضافه هزینه بلیط است.

مهلت نام‌نویسی در این برنامه 15 فروردین 1401 اعلام شده است و این مراسم در تیرماه 1400  ۲۱‌امین سال برگزاری را پشت سر گذاشت.

۱۹ نفر از اجساد تفحص‌شده شهدای سربرنیتسا در این مراسم به خاک سپرده شد که جوان‌ترین آن‌ها پسری ۱۶ ساله بود.

هر ساله در مراسم خاکسپاری شهدا، افراد کشوری و لشکری، رؤسای پارلمان‌ها، شخصیت‌های دینی و مسیحیان از کشورهای مختلف، منطقه بالکان و اروپای غربی حضور یافته و شرکت می‌کنند.

زهرا نوکانی

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: