کد خبر: 4049101
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹

مجازات زندان برای عاملان حمله به مسجد مینه‌سوتا

عاملان حمله به مسجدی در ایالت مینه‌سوتا آمریکا به زندان محکوم شدند.

به گزارش ایکنا به نقل از ABC News، این دو مرد اهل ایالت ایلینویز که در بمب‌گذاری در مسجدی در مینه‌سوتا در سال 2017 دست داشتند، جمعاً به 35 سال زندان محکوم شدند اما به خاطر همکاری و شهادت دادن علیه مغز متفکر این اقدام تروریستی به درخواست قربانیان و دادستان‌ها، مجازات زندانی بسیار کمتر از حداقل 35 سال زندان را دریافت کردند.

مایکل مک وورتر(Michael McWhorter)، 33 ساله به کمتر از 16 سال زندان و جو موریس(Joe Morris)، 26 ساله به حدود 14 سال زندان محکوم شدند. پیش‌تر هر دوی آنها در محاکمه سال 2020 علیه امیلی کلر هاری(Emily Claire Hari)، رهبر یک گروه شبه نظامی کوچک در ایلینوی به نام «خرگوش‌های سفید» شهادت داده بودند.

هاری اواخر 2020 مجرم شناخته شد و سال گذشته به دلیل حمله به مرکز اسلامی دارالفاروق، مسجدی در حومه شهر مینیاپولیس، به 53 سال زندان محکوم شد.

به گزارش استار تریبون، قاضی منطقه‌ای ایالات متحده، دونوان فرانک، گفت که همکاری قابل توجه این افراد به او اجازه داد تا مجازات‌هایی کمتر از حداقل‌های قانونی برای آنها صادر کند.

در 5 آگوست 2017 بمبی در دفتر امام مسجد و مرکز اسلامی الفاروق منفجر شد. با وجود اینکه در این بمب‌گذاری کسی آسیب ندید اما این حمله باعث ترس و وحشت بسیار زیاد در بین مسلمانان محلی شد. به گفته امام مسجد، این حمله باعث کاهش حضور نمازگزاران در مسجد شد. با این همه امام محمد عمر، مدیر اجرایی مرکز اسلامی دارالفاروق، از علما و رهبران دینی خواست تا نامه سرگشاده‌ای را امضا کنند که خواستار بخشش این افراد بود.

در این نامه آمده بود: آسیب وارد شده و جنایتی که مرتکب شده واقعی است، وحشت آنچه در آن روز اتفاق افتاد، حقیقی است، اما آنچه که واقعی است، فرصت ما برای بخشش حقیقی و الگو شدن است. ما معتقدیم که تنها از طریق بخشش می‌توانیم شانس واقعی برای بهبودی و حرکت رو به جلو داشته باشیم.

مک وورتر و موریس هر دو در سال 2019 به اتهامات متعددی اعتراف کردند. در محاکمه هاری، شهادت آنها نشان داد که هاری به آنها گفته بود که بمب را به درون مرکز بیندازند. موریس شهادت داد که هاری به او گفته که مسجد در حال آموزش جنگ‌طلبان داعش است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha