کد خبر: 4054030
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۹
قالیباف در نطق پیش از دستور بیان کرد:

شهید مطهری؛ بزرگترین مجاهد عرصه جهاد تبیین در تاریخ انقلاب اسلامی

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت مقام معلم و فرارسیدن سالروز شهادت آیت‌الله مطهری گفت: ایشان به معنای واقعی کلمه پرچم‌دار بینش نوین و احیاء تفکر اسلامی در عصر حاضر بودند و می‌توان از ایشان به عنوان یکی از بزرگترین مجاهدان عرصۀ جهاد تبیین در تاریخ انقلاب اسلامی نام برد.

محمدباقر قالیباف

به گزارش ایکنا، محمدباقر قالیباف، در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز، یکشنبه 11 اردیبهشت، مجلس شورای اسلامی پیشاپیش با تبریک و تهنیت فرا رسیدن عید سعید فطر به تمام مسلمانان جهان به خصوص ملت شریف و مؤمن ایران اسلامی گفت: ماه رمضان سرشار از برکات الهی است و مؤمنان و سعادت‌مندان، با بندگی خالصانه در این ماه از این برکات بهره‌مند شدند. از تمام مردم عزیز ایران التماس دعای خیر برای توفیق تمامی نمایندگان این مجلس در عمل به وظایف خود و سربلندی در مقابل ملت شریف ایران دارم.

وی در ادامه با گرامیداشت فرارسیدن سالروز شهادت معلم انقلاب و استاد همیشه زنده و پایدار، شهید مطهری، اظهار کرد: شهید آیت‌الله مطهری، به معنای واقعی کلمه پرچم‌دار بینش نوین و احیاء تفکر اسلامی در عصر حاضر بودند و می‌توان از ایشان به عنوان یکی از بزرگترین مجاهدان عرصۀ جهاد تبیین در تاریخ انقلاب اسلامی نام برد.

قالیباف بیان کرد: اندیشه‌های آن شهید سرافراز، امروز نیز راهنمای تفکر ناب اسلامی و بهترین میزان اندیشه‌های انقلابی از افراط و تفریط است. دستگاه‌های فرهنگی کشور و مجاهدین عرصه‌های جهاد تبیین، باید از اندیشه‌های آن شهید عزیز، همچون یک دارایی ارزشمند و کم‌نظیر حراست کنند و برای نشر آن که ناب‌ترین نمونه ظهور اندیشه‌های انقلاب اسلامی بود، حداکثر تلاش خود را به کار ببندد.

رئیس مجلس با تأکید بر اینکه کمرنگ شدن مطهری، کمرنگ شدن اندیشه انقلاب اسلامی است، گفت: باید به دقت از این موضوع مراقبت کرد و درجهت نشر اندیشه‌های آن شهید بزرگوار به خصوص در میان نسل جوان و دانشجویان کوشید.

قالیباف سپس با گرامیداشت روز معلم به همین مناسبت، این روز و هفتۀ گرامی‌داشت مقام معلم را به تمامی فرهنگیان عزیز در سراسر کشور تبریک گفت.

وی ابراز کرد: وظیفۀ مسئولان در هر سطحی، تلاش برای تکریم معلمان است چرا که همۀ ما به نحوی زیر بار منّت و مرهون الطاف معلمان هستیم و بزرگداشت معلم، بزرگداشت جامعه است.

قالیباف یادآور شد: مجلس یازدهم از روز اول، پیگیر تصویب قانون رتبه‌بندی معلمان و عمل به وعده‌های بر زمین مانده بود و توفیق داشتیم با تلاش شبانه‌روزی این مطالبه قدیمی را به سرانجام برسانیم و بخشی از دِین خود نسبت به معلمان عزیز و زحمتکش را ادا کنیم.

وی تصریح کرد: رتبه‌بندی معلمان، پیشانیِ خدمت مجلس انقلابی به فرهنگیان است. از آنجا که ریل‌گذاری قانونی لازم برای اجرای این قانون در مجلس شورای اسلامی به انجام رسیده، انتظار می‌رود دولت محترم با تسریع در تصویب مراحل نهایی اجرایی شدن قانون رتبه ‌بندی معلمان، هرچه سریع‌تر و در همین روزهای پیشِ رو، به مطالبات معلمان محترم جامۀ عمل بپوشاند. انشالله در ادامه مسیر نیز با نظارت دقیق بر اجرای این قانون بتوانیم در مقابل معلمان عزیز کشور سربلند باشیم.

رئیس مجلس در ادامه با اشاره به اتفاقات تلخ و ناامنی‌های این روزها در افغانستان گفت: آمریکا با بهره‌گیری از داعش به دنبال ایجاد ناامنی در این کشور است تا با ایجاد فتنه قومی- مذهبی در افغانستان مردم مظلوم این کشور را در بحرانی بی‌سابقه فرو برده و از حکومت مستقر در کابل باج‌خواهی کند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران، تأمین امنیت را وظیفه کابل می‌داند، گفت: متأسفانه تاکنون دولت نتوانسته به وظیفه خود عمل کند. در این زمینه تاکید می‌کنیم تشکیل دولت فراگیر که همه اقوام افغانستان را نمایندگی کند، از اولین الزامات موفقیت در تأمین امنیت پایدار محسوب می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha