کد خبر: 4056986
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۸
تحولات فلسطین/

در ادامه واکنش‌ها به رفتار نظامیان صهیونیست در جریان تشییع جنازه شیرین ابوعاقله، وزیر همکاری‌های منطقه‌ای رژیم صهیونیستی نیز این رفتار را عجیب توصیف کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، هزاران نفر در لندن در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و ترور شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست دست به تظاهرات زدند.

این تظاهرات به دعوت جنبش همبستگی با فلسطین، انجمن فلسطینیان انگلیس، ائتلاف «جنگ را متوقف کنید» انجمن «دوستان مسجدالاقصی» و برخی نهادهای دیگر، مقابل ساختمان رادیو بی‌بی‌سی برگزار شد.

تظاهرکنندگان با سردادن شعارهایی، جنایات و اقدامات نژادپرستانه رژیم صهیونیستی در حق فلسطینیان را محکوم کردند.

واکنش حماس به ممنوعیت بزرگداشت «یوم النکبه» در آلمان

عبداللطیف القانوع، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس، امروز (شنبه) در بیانیه‌ای، تصمیم دولت آلمان برای ممنوعیت برگزاری مراسم بزرگداشت «یوم النکبه» (سالروز اشغال فلسطین) را محکوم کرد.

دولت آلمان روز جمعه هرگونه فعالیت و تظاهراتی به مناسبت «یوم النکبه» را ممنوع اعلام کرد, همچنین روزنامه اشپیگل نوشت که دادگاه اداری آلمان، پنج تظاهرات فلسطینی‌ها را به بهانه احتمال سر دادن شعارهایی علیه یهودیان و احتمال بروز خشونت، ممنوع کرد.

سخنگوی حماس در بیانیه خود اعلام کرد: ممنوعیت برگزاری تظاهرات به دلایل واهی صورت گرفته و این کار مصادره حق مردمی است که می‌خواهند به مناسبت سالروز آوارگی‌شان از شهرها و روستاها، مراسم برگزار کنند.

القانوع تأکید کرد: این رفتار آلمان در راستای تلاش برای سرپوش گذاشتن بر روایتی است که حقیقت را روشن و چهره زشت اشغالگر صهیونیستی را بر ملا می‌کند. آوارگان فلسطینی اصلی‌ترین شاهد بزرگ‌ترین اقدام برای پاکسازی نژادی علیه مردم ما هستند که همچنان درد و رنج‌های آنان ادامه دارد و این رفتار آلمان تلاشی است تا موضوع آوارگان را سرپوش بگذارد.

شهادت چهار فلسطینی در هفته گذشته

در هفته‌ای که گذشت، چهار فلسطینی در کرانه باختری به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر اسرائیلی به شهادت رسیده و ده‌ها نفر دیگر نیز زخمی شدند.

بر اساس گزارش‌های نهادهای حقوقی فلسطینی، هفته گذشته شیرین ابوعاقله، خبرنگار فلسطینی، ثائر خلیل یازوری، نوجوان 16 ساله، معتصم محمد طالب عطا الله، نوجوان 18 ساله و محمود سامی عرام، جوان فلسطینی به ضرب گلوله اشغالگران اسرائیلی به شهادت رسیدند.

همچنین در یک هفته گذشته، 105 مورد درگیری بین فلسطینیان و اشغالگران اسرائیلی به وقوع پیوسته و 28 عملیات ضد اسرائیلی در اراضی اشغالی اجرا شد که در نتیجه آن یک افسر اسرائیلی به هلاکت رسیده و پنج نظامی و شهرک‌نشین دیگر زخمی شدند.

کانون اصلی درگیری‌های هفته گذشته، جنین بود که شاهد درگیری مسلحانه شدید مبارزان فلسطینی با اشغالگران اسرائیلی بود.

واکنش وزیر همکاری منطقه‌ای رژیم صهیونیستی به حمله صهیونیست‌ها به تشییع جنازه شیرین ابوعاقله

عیساوی فریج، وزیر همکاری منطقه‌ای رژیم صهیونیستی امروز شنبه از رفتار نظامیان این رژیم در جریان تشییع جنازه شیرین ابوعاقله، خبرنگار فقید الجزیره انتقاد کرد.

وی تأکید کرد: رفتار برخی از نظامیان اسرائیلی در تشییع جنازه ابوعاقله، فاجعه اخلاقی بود و تصویر اسرائیل را خدشه‌دار کرد.

وی همچنین مدعی شد: نمی‌توانم ترس نظامیان از پرچم‌های فلسطین را درک کنم. پرچم فلسطین، نقض قانون نیست.

این وزیر صهیونیست در پایان ادعا کرد: در زمان دیدار با وزرای فلسطینی، پرچم‌های رژیم صهیونیستی و فلسطین بر سر میز مذاکرات است.

دعوت حماس برای حضور گسترده در مسجد الاقصی

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس تأکید کرد: تکرار دعوت شهرک‌نشینان اشغالگر اسرائیلی برای تعرض به مسجدالاقصی، هرگز موجب تغییر وجهه اسلامی این مسجد نخواهد شد و ملت فلسطین به دفاع از آن برمی‌خیزد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حازم قاسم امروز شنبه در اظهاراتی مطبوعاتی تصریح کرد که دعوت سازمان‌های تندرو یهودی برای تعرض به مسجدالاقصی در روز یکشنبه همزمان با سالروز اشغال فلسطین و موافقت رژیم صهیونیستی با این مسئله، اقدامی خطرناک است که موجب تحریک احساسات ملت فلسطین و سراسر امت خواهد شد و به تنش و درگیری احتمالی خواهد انجامید که تمامی پیامدهای آن متوجه دولت رژیم صهیونیستی خواهد بود.

قاسم تأکید کرد: تکرار تعرض صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی، تلاشی نافرجام از سوی صهیونیست‌هاست که هرگز به تحمیل واقعیت‌های جدید در مسجدالاقصی و تغییر حقایق تاریخی موجود در رابطه با فلسطینی، عربی و اسلامی بودن این مسجد منجر نخواهد شد.

وی اشاره کرد که سیاست‌های تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی نمی‌تواند به تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی منتهی شود و نبرد بر سر مسجدالاقصی به نفع ملت فلسطین که صاحب اصلی این سرزمین هستند، تمام خواهد شد.

حازم قاسم، عموم ساکنان قدس، کرانه باختری و سرزمین‌های اشغالی 1948 را به حضور گسترده در مسجد مبارک الاقصی به منظور به شکست کشاندن طرح‌های شوم صهیونیست‌ها دعوت کرد.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: