کد خبر: 4056606
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۷
در پی ترور خبرنگار الجزیره صورت گرفت؛

درخواست 229 سازمان حقوقی برای مجازات رژیم صهیونیستی

229 سازمان و تشکل حقوقی ملی و بین‌المللی با صدور بیانیه‌ای جنایت دژخیمان رژیم صهیونیستی در ترور «شیرین ابوعاقلة»، خبرنگار الجزیره در کرانه باختری را محکوم کردند و مجازات اسرائیل را خواستار شدند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «معا» فلسطین، این سازمان‌های حقوقی با امضای بیانیه‌ای، جنایت رژیم صهیونستی در ترور «شیرین ابوعاقله»، خبرنگار شبکه الجزیره قطر در کرانه باختری و هدف قراردادن «علی السمودی»، تهیه‌کننده این شبکه از ناحیه سر را به شدت محکوم کردند.

در این بیانیه آمده است که تعداد روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ای زن و مرد که از سال 1972 میلادی تاکنون به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست کشته شده‌اند به 83 نفر رسیده است.

این سازمان‌های حقوقی در این بیانیه تأکید کردند که جنایت رژیم اشغالگر قدس در هدف قراردادن شیرین ابوعاقله، یک اقدام عمدی، طراحی‌شده و یک ترور تمام عیار است.

در این بیانیه تأکید شد: شهید شیرین ابوعاقله قربانی مستقیم تروریسم دولتی سازمان‌یافته است که با ذهنیت باندهای جنایتکار رفتار می‌کند.

این نهادها‌ی حقوقی اعلام کردند که این جنایت در نتیجه تحریک سیستماتیک علیه روزنامه‌نگاران فلسطینی توسط رژیم اشغالگر به دلیل نقش حرفه‌ای آنها در افشای حقیقت و جنایات صهیونیست‌ها و نیز سکوت جامعه جهانی در قبال جنایات این رژیم علیه مردم فلسطین و استانداردهای دوگانه آن‌ها به وقوع پیوست.

امضاکنندگان این بیانیه آغاز تحقیقات بین‌المللی بی‌طرف، مستقل و شفاف تحت نظارت دادگاه کیفری بین‌المللی برای افشای جنایت هدف قرار دادن ابوعاقلة از سوی نیروهای اشغالگر اسرائیلی را خواستار شدند.

انجمن حقوق بشر مراکش، انجمن حقوق بشر موریتانی، کمیته عربی حقوق بشر(پاریس)، شورای بین‌المللی حمایت از محاکمه عادلانه و حقوق بشر، مرکز عربی ـ اروپایی حقوق بشر و حقوق بین‌الملل، مرکز حقوق بشر بحرین، سازمان حقوق بشر مصر ...از جمله امضاکنندگان این بیانیه هستند.

نظامیان صهیونیست بامداد چهارشنبه شیرین ابوعاقله را هنگام پوشش درگیری صهیونیست‌ها با فلسطینی‌ها در نزدیک اردوگاه «جنین» در کرانه باختری رود اردن به شهادت رساندند که با موج محکومیت‌های جهانی روبرو شد.

پیکر خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره که به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست جان باخت، دیروز، 22 اردیبهشت‌ماه، با حضور گسترده مردم و مقامات فلسطین در کرانه باختری رود اردن تشییع شد.

قرار است امروز (جمعه) مراسم تدفین ابوعاقلة با حضور مردم فلسطین برگزار شود و از این روی نیروهای رژیم صهیونیستی در آماده باش قرار دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha