کد خبر: 4057499
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸

مشارکت 1500 مسجد مصر در برنامه تابستانه ویژه کودکان

وزیر اوقاف مصر از مشارکت 1500 مسجد سراسر این کشور در برنامه‌های تابستانه ویژه کودکان در استان‌ها و شهرهای مختلف خبر داد.

مشارکت 1500 مسجد مصر در برنامه تابستانه ویژه کودکانبه گزارش ایکنا به نقل از ahram.org، محمد مختار جمعه، وزیر اوقاف مصر در این باره گفت: بیش از دو هزار امام جماعت، خطیب و مدرس قرآن زن و مرد از 1500 مسجد در مرحله نخست برنامه تابستانه کودکان مشارکت خواهند داشت.

وی افزود: قرار است برنامه‌های تابستانه کودکان از اوایل ماه آینده میلادی(ژوئن) آغاز شود و به مدت سه ماه ادامه داشته باشد.

محمد مختار جمعه با بیان‌ اینکه به زودی اسامی مساجد شرکت‌کننده در برنامه‌ها اعلام خواهد شد، تصریح کرد: این برنامه‌ها در افزایش آگاهی دینی و نهادینه‌کردن ارزش‌های ملی در میان کودکان تأثیر به سزایی خواهد داشت.

بنا بر این گزارش، پیش از این وزارت اوقاف مصر از آغاز نام‌نویسی در ترم جدید سال تحصیلی 2023 ـ 2022 در مراکز آموزش حافظان قرآن دختر و پسر خبر داده بود.

69 مرکز تربیت حافظ دختر و پسر در مصر فعال است و با نظارت وزارت اوقاف این کشور برنامه‌های خود را اجرا می‌کند.

فارغ‌التحصیلان برتر  این مراکز در فعالیت‌های وزارت اوقاف مصر در راستای خدمت به قرآن به کار گرفته می‌شوند و برای اجرای برنامه به خارج از مصر اعزام خواهند شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha