کد خبر: 4058518
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰

تجلیل از 11 اثر «تفسیر و علوم قرآن» در هشتمین جشنواره علامه حلی

در هشتمین جشنواره استانی علامه حلی حوزه علمیه قم، 147 اثر با موضوع تفسیر و علوم قرآن به دبیرخانه ارسال شده بود که 10 اثر مورد تجلیل قرار گرفتند. 

تجلیل از 11 اثر «تفسیر و علوم قرآن» در هشتمین جشنواره علامه حلیبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی جامعة الزهرا(س)، طلاب جامعة الزهرا(س) در هشتمین جشنواره استانی علامه حلی حوزه علمیه قم با کسب ۱۱ جایزه از رتبه اول تا سوم در زمینه مقاله و پایان‌نامه، خوش درخشیدند.

بنابر اعلام دبیرخانه این همایش، خانم‌ها وحیده پیشوایی در رشته تفسیر با مقاله (ترجمه) Imam Ali’s (AS) Management Measures to Prevent Conflict During His Rule (تدابیر مدیریتی امام علی(ع) برای جلوگیری از اختلاف در دوران حکومت) با کسب رتبه اول، کوثر السادات هاشمی در رشته کلام با مقاله «سیر تطور کلامی سلفیه» با کسب رتبه اول و انسیه سادات هاشمی در رشته تفسیر با پایان نامه «مفهوم‌شناسی بینات در قرآن کریم» با کسب رتبه دوم در این رویداد علمی پژوهشی حضور یافتند.

نعیمه نجمی‌نژاد در رشته فلسفه با مقاله «راه حل محقق سبزواری و علامه حسن‌زاده آملی در حل معضل فاعل بالعنایه صدرالمتألهین»، نجمه اله‌یاری در رشته کلام با پایان نامه «خداشناسی و خداگرایی فطری از دیدگاه علامه مصباح یزدی و مقایسه آن با کهن الگوی خدا از دیدگاه یونگ»، زینب موحدکیا در رشته تفسیر با پایان نامه «بررسی آسیب شناسی فرآیند هنجارپذیری از نگاه قرآن»، کوثر السادات هاشمی در رشته کلام با مقاله «بررسی مقایسه‌ای دو تصویر شیعی از شأن امام (سید مرتضی و قاسم رسی)» و زهرا تاراسی در رشته کلام با پایان نامه «کاربرد عقل و نقل در حوزه خداشناسی از منظر حکمت متعالیه و مکتب تفکیک» نیز به رتبه دوم دست یافتند.

همچنین لیلا ابراهیمی در رشته تفسیر با مقاله «شرح و تحلیلی بر روایت «اُوتِیتُ الکِتَابَ وَ مِثلَهُ مَعَهُ»، اکرم السادات صفائیان در رشته فقه و حقوق با پایان نامه «موعظه، هجر و ضرب در آیه ۳۴ سوره نساء و احکام مترتب بر آن» و زینب طلابکی طرقی در رشته فقه و حقوق با مقاله «تعادل منافع مالک و خریدار در معاملات فضولی در حقوق ایران و فقه امامیه با تطبیق بر کامن‌لا» با کسب رتبه سوم باعث درخشش نام جامعة الزهرا در این رویداد علمی پژوهشی شدند.

۱۷۳۵ اثر به هشتمین جشنواره علامه حلی حوزه علمیه قم ارسال شد که از این میان ۱۳۵۶ اثر از برادران، ۱۹۳ اثر از جامعة الزهرا و ۱۸۶ اثر از حوزه علمیه خواهران بود.

همچنین برگزیدگان این جشنواره ۸۵ نفر از برادران، ۱۱ نفر از جامعة الزهرا و ۷ نفر از حوزه علمیه خواهران بودند که مورد تجلیل قرار گرفتند. 

فقه و حقوق اسلامی، اصول فقه، ادبیات، اخلاق و تربیت، تفسیر و علوم قرآنی، علوم حدیث، تاریخ اسلام، فلسفه و منطق، کلام اسلامی و علوم انسانی مرتبط با حوزه دین از گروه‌های علمی است که آثار در رشته‌ها و گرایش‌های مربوط به آنها ارسال شده بود.

در این جشنواره، بیشترین مشارکت را گروه‌های علمی فقه و حقوق با ۲۷۴ اثر، اصول فقه با ۲۵۸ اثر و اخلاق و تربیت با ۲۴۳ اثر به خود اختصاص داده بودند. البته گروه علمی علوم انسانی مرتبط با دین نیز با ۱۸۱ اثر جهش خوبی نسبت به سال‌های گذشته داشت.

در این جشنواره، 147 اثر با موضوع تفسیر و علوم قرآن به دبیرخانه ارسال شده بود که 10 اثر آن مورد تجلیل قرار گرفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :