کد خبر: 4059077
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۹
وزیر علوم بیان کرد:

اقدامی برای تقویت همکاری‌های علمی حوزه و دانشگاه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پژوهشگاه حوزه و دانشگاه یا تعریف فعالیت‌های پژوهشی مشترک میان اساتید دانشگاه و اساتید حوزه پیوند این دو نهاد علمی را تقویت می‌کند.

به گزارش ایکنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، محمدعلی زلفی‌گل، در حاشیه بازدید از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در قم اظهار کرد: فراهم کردن زمینه انتشار مجلات مشترک علمی، تالیف مشترک کتاب و انجام طرح پژوهشی مشترک می تواند زمینه پیوند بیشتر حوزه و دانشگاه را رقم بزند.
 
وزیر علوم تأکید کرد: پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با ظرفیت علمی بالای خود می‌تواند پیشنهاد اجرای یک طرح کلان ملی را در حوزه فعالیت‌های خود تعریف و با تصویب شورای عالی عتف انجام دهد.
 
وی تعریف دوره‌های پسادکترا را اقدام مهم دیگری دانست و گفت: ایجاد دوره دکترا هم به رشد فعالیت‌های پژوهشی کمک می‌کند و هم این دانشجویان سفیران پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در دانشگاه محل خدمت خود پس از جذب به عنوان عضو هیئت علمی خواهند بود.
 
زلفی‌گل با اعلام حمایت خود از برنامه‌های توسعه این مرکز گفت: اگر این مرکز بتواند پنجاه درصد اعتبار طرح‌های عمرانی را از محل کمک‌های خیرین تامین کند، وزارت علوم نیز نیمی دیگر از هزینه را تقبل می کند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌محمد حکیمیان ریس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه نیز در این نشست گزارشی از برنامه‌های پژوهشی این پژوهشگاه و نیازهای آن برای توسعه فعالیت‌ها را بیان کرد.
 
وزیر علوم حضور خود در این پژوهشگاه را با بازدید از کتابخانه علوم انسانی و اسلامی به پایان برد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :