کد خبر: 4064642
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱

امیدواری اندونزی به رونق گردشگری حلال پس از فروکش کردن کرونا

مسئولان اندونزی امیدوارند که بخش گردشگری حلال در این کشور آسیای جنوب شرقی پس از کاهش موارد کووید-19 بهبود یافته و دوباره تقویت شود.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از انتره نیوز، معروف امین، معاون رئیس جمهور اندونزی در مراسم افتتاحیه کنگره بین‌المللی حلال گفت: پس از دو سال ممنوعیت سفر و دیدار از جاذبه‌های گردشگری حلال به دلیل شیوع بیماری همه‌گیر کووید-19، مجددا مردم با خانواده‌های خود به سفر می‌روند.

او هشدار داد با آنکه اندونزی باید فرصت‌های موجود را برای تقویت بهبود گردشگری بهینه کند، اما هوشیاری در برابر افزایش موارد کووید-19 همچنان ضروری است.

امین تصریح کرد: پروتکل‌های بهداشتی کرونا به ویژه پس از شناسایی دو نوع دیگر از این ویروس باید افزایش یابد.

معروف امین افزود: گردشگری حلال تلاشی برای ارائه خدماتی مانند نمازخانه و رستوران‌های حلال برای تکمیل جاذبه‌های گردشگری در کشورها است. برخی تصورات غلط وجود دارد که گردشگری حلال به معنای اسلامی کردن جاذبه‌های گردشگری است.

امین سپس ابراز امیدواری کرد که کنگره حلال تلاش‌ها را برای تبدیل اندونزی به یک مرکز جهانی حلال افزایش دهد. 

معاون رئیس جمهور اندونزی گفت: برای اینکه اندونزی به یک مرکز جهانی حلال تبدیل شود، جلساتی برای بحث در مورد این موضوع با وزارتخانه‌های دولتی تشکیل شد. دولت همچنین از طریق کمیته‌های اقتصادی و دارایی اسلامی، صنعت ملی حلال را توسعه داده است. 

وی ادامه داد: با مشاهده چشم انداز رشد اقتصادی در اندونزی در شرایط امروز جهان، بر برخی نقاط قوت برای تحقق چشم انداز کشورمان به عنوان بهترین مرکز تولید حلال در جهان تأکید می‌کنم.

به گفته معاون رئیس جمهور اندونزی اولین نقطه قوت اقتصاد ملی این کشور تامین مالی اسلامی است که ثابت شد در طول همه‌گیری کرونا از اقتصاد اندونزی حمایت و به مردم این کشور کمک کرده است.

وی گفت: دومین فرصت، تقاضای بالای محصولات حلال است؛ در حالی که فرصت سوم، هم‌افزایی بخش مالی حلال برای توسعه صنعت محصولات حلال با حمایت از طریق تامین مالی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha