کد خبر: 4065913
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
درخواست رئیس‌جمهور از بانک مرکزی؛

فعالیت ناسالم مؤسسات مالی ساماندهی شود

رئیس‌جمهور در در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت از بانک مرکزی خواست تا فعالیت مؤسسات مالی با فعالیت ناسالم ساماندهی و تعیین تکلیف شود.

شورای هماهنگی اقتصادی

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که شب گذشته، 31 خرداد، به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، در ادامه پیگیری مطالبه مقام معظم رهبری در خصوص ساماندهی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، بانک مرکزی گزارشی از سیاست‌ها و برنامه‌های پیشنهادی برای ساماندهی نظام بانکی و ساماندهی موسسات اعتباری با عملکرد ناسالم و غیرسازنده ارائه کرد.

رئیس‌جمهور در این زمینه تأکید کرد که با اتکا به مصوبات قانونی، هرچه سریع‌تر آن دسته از موسسات اعتباری که با عملکرد ناسالم باعث رشد نقدینگی و تورم در کشور می‌شوند، ساماندهی و تعیین تکلیف شوند.

در این جلسه بانک مرکزی همچنین گزارشی از اقدامات تأثیرگذار در مدیریت بازار ارز را که در روزهای اخیر منجر آغاز روند کاهشی نرخ آن شده، ارائه کرد.

این اقدامات با اختیارات مصوب شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه به بانک مرکزی، به منظور کنترل و مدیریت نرخ ارز انجام شده است. در این جلسه مقرر شد بانک مرکزی با همکاری قوه قضائیه و سایر نهادهای ذیربط به تلاش‌های خود برای مدیریت بازار ادامه دهد تا افزیش غیرواقعی نرخ ارز در بازار غیر رسمی کاهش یابد و منطقی‌تر شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha