کد خبر: 4068893
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴

انتشار درس‌گفتار «خدا به روایت خدا» در ایکنا + تیزر

درس‌گفتار «خدا به روایت خدا» به مناسبت اعیاد قربان و غدیر خم و همچنین فصل تابستان و اوقات فراغت دانش‌آموزان و دانشجویان از 19 تیرماه بر روی سایت خبرگزاری ایکنا قرار خواهد گرفت.

محمدمهدی حق‌گویانبه گزارش ایکنا، درس‌گفتارهای «خدا به روایت خدا» به مناسبت اعیاد پیش‌ رو(عید قربان و غدیر خم) از یکشنبه، 19 تیرماه به صورت هفتگی منتشر می‌شود.

این درس‌گفتار با کلام محمدمهدی حقگویان، حافظ کل قرآن، در 10 قسمت حدوداً پنج دقیقه‌ای در استودیومبین ایکنا تهیه شده‌ است.

درس‌گفتار «خدا به روایت خدا» همزمان با انتشار در خروجی خبرگزاری ایکنا در شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام، تلگرام، آپارات و ایتای ایکنا منتشر می‌شود.

محمدمهدی حق‌گویان، متولد سال 1376، حفظ قرآن کریم را از هفت‌سالگی در مرکز قرآن کریم آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) آغاز کرد و در مدت دو سال موفق به حفظ کل شد.

او در 13سالگی موفق به دریافت مدرک کارشناسی رشته علوم قرآن و حدیث شد. این مدرک از طریق قانونی که به حفاظ کل قرآن اجازه می‌دهد با دریافت حد نصاب در کنکور کارشناسی‌ارشد، مدرک کارشناسی دریافت کنند، حاصل شده است. نمره او در این آزمون دو برابر حد نصاب تعیین شده بود و در بین حفاظ، نفر اولی بود که بیشترین حد نصاب را به دست آورد.

حق‌گویان مجدد در 14سالگی برای ادامه تحصیل در کنکور کارشناسی‌ارشد حضور یافت و راهی دانشکده الهیات دانشگاه تهران شد. موضوع پایان‌نامه‌اش در این مقطع، نقش علوم بلاغی در تفسیر المیزان بود. سپس در مقطع دکتری دانشگاه فردوسی مشهد پذیرفته شد و همزمان، فراگیری دروس حوزوی را نیز آغاز کرد و در حال حاضر حدود پنج سال است که از دروس خارج فقه و اصول استادان حوزه‌های علمیه بهره‌مند می‌شود. وی در حال حاضر مشغول نگارش پایان‌نامه سطح چهار حوزه است.

حق‌گویان از همان نوجوانی، علاوه بر حضور در شهرهای کشورمان، تاکنون در بیش از سی کشور در قاره‌های آسیا، اروپا و آفریقا به اجرای برنامه تبلیغی و ترویجی پرداخته است و همزمان با تحصیل، به عنوان نماینده کشورمان در چندین مسابقه جهانی حضور یافت و در نهایت در رشته حفظ کل مسابقات بین‌المللی قرآن کشور بنگلادش در سال 1391 رتبه اول را به دست آورد.

محمدمهدی حق‌گویان در حال حاضر در دانشگاه و حوزه علمیه تدریس می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :