کد خبر: 4070528
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۴
در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تأکید شد:

ضرورت انسجام اطلاعات دولتی در کمک حداکثری به اقشار ضعیف

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بر ضرورت انسجام اطلاعات نهادهای خدمت‌رسان به اقشار ضعیف با هدف حداکثرسازی کمک‌های دولتی تأکید شد.

ستاد هماهنگی اقتصادی دولت

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در جلسه سه‌شنبه شب ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی تشکیل شد، بانک مرکزی از تأثیرات مثبت و سازنده اجرای سیاست‌های دولت برای مدیریت رشد نقدینگی و پایه پولی کشور گزارشی ارائه و اعلام کرد.

آمار‌ها نشان می‌دهد از اواخر سال گذشته تا کنون سیاست مدیریت رشد نقدینگی و پایه پولی مدیریت شده است.

ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بر ادامه اجرای این سیاست‌ها با هدف کنترل رشد نقدینگی و مراقبت و نظارت بر ترازنامه بانک‌ها تأکید کرد.

در این جلسه همچنین پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه روند کاهش فقر و نابرابری‌ها مطرح شد. در این برنامه پیشنهادی تجمیع و هماهنگ‌سازی اطلاعات دقیق از وضعیت خانواده‌ها و ایجاد پنجره واحد برای خدمات‌رسانی بهتر و نظام یافته‌تر به اقشار آسیب‌پذیر مورد توجه و تأکید قرار گرفته است.

بر اساس این پیشنهاد مقرر شد نهاد‌های مسئول و دست‌اندرکار خدمات‌رسانی به قشر‌های ضعیف و آسیب‌پذیر اطلاعات خود را درباره این گروه از جامعه در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دهند تا از منابع دولت در این زمینه استفاده حداکثری و از پراکندگی و موازی‌کاری جلوگیری و خدمات با اطلاعات منسجم از طریق پنجره واحد و توسط دستگاه‌های ذیربط ارائه شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha