کد خبر: 4076977
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۷

تدریس رشته «مطالعات ادیان» در دانشگاه آلمان

رشته «مطالعات بین ادیان» در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه «تری‌یر» آلمان ارائه و تدریس می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ هدف از ایجاد رشته مطالعات ادیان، توسعه گفت‌و‌گوهای بین مذهبی میان پیروان سه دین یهودیت، مسیحیت و اسلام است و این رشته(دوره) در ترم پاییز سال جاری میلادی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه خواهد شد.

دانشجویانی که برای این رشته پذیرفته می‌شوند، در طول تحصیل خود، با سه دین ابراهیمی و پویایی درونی آن‌ها آشنا می‌شوند و همچنین آموزش می‌بینند که پتانسیل گفت‌و‌گوی بین مذهبی را توسعه دهند و شباهت‌ها و تفاوت‌های میان سه دین الهی را تجزیه و تحلیل کنند.

بنا به اعلام theologie-trier.de، این رشته نشان خواهد داد که ادیان ابراهیمی در جامعه آلمان تا چه اندازه با یکدیگر در ارتباطند و «دنیس هالفت» مدیر آن خواهد بود.

پیروان سه دین یهودیت، مسیحیت و اسلام در مدرسه یا در بخش مراقیت‌های معنوی در ارتش، فعالیت‌های اجتماعی یا بحث‌های سیاسی یا یکدیگر همکاری و همراهی می‌کنند و برای حل مشکلات در کنار یکدیگر می‌ایستند.

دنیس هالفت که استاد الهیات کاتولیک و محقق حوزه اسلامی است، درباره راه‌اندازی رشته جدید می‌گوید: افزایش حملات نژادپرستانه به مسلمانان و یهودیان در آلمان نشان می‌دهد که در کشور ما نیاز شدیدی به متخصصان با مهارت‌های بین فرهنگی و بین مذهبی وجود دارد.

این رشته چهار ترم طول خواهد کشید و دانشجویانی که در آن فارغ‌التحصیل شوند، می‌توانند در حوزه‌های دین، سیاست و جامعه وارد بازار کار شوند؛ به عنوان مثال در آموزش جوانان، همزیستی فرهنگی، مشاوره سیاسی یا کار اجتماعی از این افراد استفاده خواهد شد.

خبرنگار: روح‌انگیز انوشی

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha