کد خبر: 4077543
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۱

نمایش صنعت چاپ قرآن در عسیر عربستان

نمایشگاهی در زمینه معرفی صنعت چاپ و نشر قرآن کریم و فعالیت‌های مجمع چاپ قرآن ملک فهد در شهر ابها در منطقه عسیر عربستان دایر شده است.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگراری عربستان، شعبه منطقه عسیر وزارت امور اسلامی، دعوت و ارشاد اسلامی روز گذشته، 20 مرداد نمایشگاهی با عنوان «قرآن شریف» را در مجتمع الرشید شهر ابها برگزار کرده است.

این نمایشگاه که به مدت 10 روز ادامه خواهد داشت با هدف برجسته‌سازی و معرفی تلاش‌های عربستان در زمینه نشر و چاپ قرآن کریم و بررسی ابزارها و روش‌های خدمت به این کتاب مقدس، سازوکار چاپ و توزیع آن برگزار می‌شود.

بازدیدکنندگان از این نمایشگاه با مراحل چاپ و ویژگی‌های مجمع چاپ قرآن ملک فهد آشنا می‌شوند.

این نمایشگاه که در دو نوبت صبح و عصر پذیرای بازدیدکنندگان است، شامل نمایشگرهایی است که شرح مفصلی از تاریخچه و مراحل تأسیس، آثار و خدمات مجمع ملک فهد در مدینه را نشان می‌دهد.

همچنین معرفی برنامه‌های دیجیتال وزارت اوقاف عربستان در گسترش معارف قرآنی و نمایش نشریات مجمع ملک فهد و نمونه‌هایی از نسخه‌های خطی و فن‌آوری‌های نوین روز از دیگر بخش‌های این نمایشگاه است. 

مجمع یا مجتمع ملک فهد ویژه نشر قرآن کریم، بزرگترین مجتمع انتشاراتی خاص قرآن در سراسر دنیا و جهان اسلام در مدینه واقع است. این مجتمع شهرک‌مانند در سال 1403 ق افتتاح شد. کار اصلی این مجمع، چاپ و انتشار قرآنی با خط عثمان طه، به نام «مصحف مدینه» است که قرآن‌شناسان رشته‌های کتابت، سجاوندی، رسم‌الخط، وقف و ابتدای قرآن کریم آن را دقیقاً بررسی و تأیید کرده‌اند. این مصحف بر مبنای مصحف قاهره تهیه شده که علمی‌ترین تصحیح و چاپ قرآن مجید در عصر حاضر است.

از دیگر فعالیت‌های این مجمع، چاپ بهترین ترجمه‌های قرآن به زبان‌‌های گوناگون است. علاوه بر این، نشر قرآن به صورت ترتیل و خوش‌خوانی به کوشش بزرگترین استادان قرائت و ترتیل، در نوارهای کاست فراهم شده است. به طور کلی این شهرک قرآنی تا امروز صدها میلیون نسخه قرآن یا مصحف مدینه و ترجمه قرآن به زبان‌های مختلف را به چاپ رسانیده است. 

آغاز به کار نمایشگاه صنعت چاپ قرآن در عسیر عربستان / اماده

آغاز به کار نمایشگاه صنعت چاپ قرآن در عسیر عربستان / اماده

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha