کد خبر: 4078592
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷

پیام تسلیت وزیر ارشاد در پی درگذشت حجت‌الاسلام شهیدی‌پور

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا شهیدی‌پور، استاد برجسته حفظ و قرائت قرآن کریم را تسلیت گفت.

پیام تسلیت وزیر فرهنگ برای درگذشت حجت‌الاسلام شهیدی پور

به گزارش ایکنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا شهیدی‌پور را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: «خبر درگذشت استاد برجسته حفظ و قرائت قرآن کریم، مرحوم حجت‌الاسلام محمدرضا شهیدی‌پور موجب تأسف و تأثر شد. آن فقید سعید که در زمان حیات خود، انس و الفتی عمیق با معارف متعالی کتاب آسمانی دین مبین اسلام داشت، بی‌اغراق از سرآمدان جامعه قرآنی بود که از توفیق حفظ کل قرآن کریم بهره‌مند شده بود.

اینجانب فقدان این استاد ارزشمند قرآنی را که به حق از پایه‌گذاران سنت‌های آموزشی و تبلیغی در حوزه حفظ و قرائت قرآن بود و نقش مهمی در ترویج فرهنگ قرآنی در کشور داشت به جامعه دینی و قرآنی کشور و شاگردان و علاقه‌مندان و بازماندگان و خانواده آن مرحوم صمیمانه تسلیت می‌گویم و از درگاه حضرت باریتعالی برای آن عزیز قرآنی، علو درجات و رحمت واسعه مسألت دارم».

یادآور می‌شود، حجت‌الاسلام محمدرضا شهیدی‌پور ظهر یکشنبه، ۲۳ مردادماه مصادف با ۱۶ محرم‌ ۱۴۴۳ هجری قمری جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.

وی در سال ۱۳۳۷ در شهر مقدس قم به دنیا آمد و از سال ۱۳۵۲ کار حفظ قرآن را آغاز کرد و طی چهار سال موفق به حفظ کل قرآن شد، همچنین داوری در مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران در ادوار مختلف،‌ حضور به عنوان داور مسابقات کشوری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه و جامعة‌المصطفی(ص) العالمیه و بسیاری از مسابقات مطرح دیگر، آموزش تخصصی قرآن به قاریان بین‌المللی و ممتاز و تألیف چندین اثر در حوزه قرآن کریم از خدمات این چهره به حوزه قرآن کریم بوده است.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha