کد خبر: 4078696
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۳
قالیباف در نطق پیش از دستور:

آزادگان ذخیره‌های ارزشمند کشور هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، نزدیک شدن به سالروز کودتای آمریکایی 28 مرداد را یادآور شد و گفت: آمریکای امروز همان آمریکای 28 مرداد است و سطح عمق نگاه مستکبرانه آنها به مردم دیگر کشورها از جمله ایران عزیز هیچ تغییری نکرده است.

محمدباقر قالیباف

به گزارش ایکنا، محمدباقر قالیباف، در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز، چهارشنبه 26 مرداد، مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت 26 مرداد، سالروز ورود آزادگان سرافراز در سال 1369 به میهن اسلامی، به روان پاک سید آزادگان، مرحوم سیدعلی‌اکبر ابوترابی‌فرد، درود فرستاد.

وی افزود: جمعیت آزادگان و خانواده‌های صبور آنان ذخیره‌های ارزشمند کشور هستند که آرامش و آسایش بهترین سال‌های عمر خود را فدای حفظ ایران اسلامی و امنیت مردم کردند. ایران تا همیشه قدردان آزادگان سرافراز خواهد بود. دوام توفیق این عزیزان را از خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

قالیباف با اشاره به نزدیک شدن به سالروز کودتای آمریکایی 28 مرداد گفت: نیازمند تأکید است که ملت ایران فهرست بلندبالای دشمنی، پیمان‌شکنی، بدعهدی، غارت، جنایت و دخالت قدرت‌های خارجی به خصوص ایالات متحده آمریکا را به عنوان سند افشای ماهیت مستکبرین همواره در مقابل چشم خود خواهد داشت.

رئیس مجلس تأکید کرد: کودتای 28 مرداد از مصادیق غیر قابل انکاری است که یادآوری می‌کند هنگامی که نظام سلطه منافع خود را در خطر می‌بیند، بی‌ارزش بودن دموکراسی و آزادی آشکار می‌شود و استقلال کشورها به بازی گرفته‌ می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه آمریکای امروز همان آمریکای 28 مرداد است، گفت: سطح عمق نگاه مستکبرانه آنها به مردم دیگر کشورها از جمله ایران عزیز هیچ تغییری نکرده است بلکه روز به روز طراحی‌های پیچیده‌تر و بی‌رحمانه‌تری برای به زانو درآوردن ملت‌های مستقلی چون ملت ایران در دستور کار هیئت حاکمه این کشور قرار گرفته است.

قالیباف یادآور شد: اگر روزی آمریکا با اجیر کردن عده‌ای در این کشور کودتا به راه انداخت در سال‌های بعد نیز از هیچ تلاشی برای سرنگونی انقلاب اسلامی ملت ایران فروگذار نکرد. در جنگ ملت نجیب ایران علیه دشمن بعثی با تمام قوا از دشمن بی‌رحم حمایت کرد. جنگ همه‌جانبه اقتصادی علیه جان و مال ملت ایران تدارک دید. برای محروم کردن ایران از حقوق مسلم خود کارزار بین‌المللی نامشروع به راه انداخت. مهمترین حامی غده سرطانی رژیم صهیونیستی، یعنی منبع تولید شر و جنایت، در منطقه بود. گروه‌های تکفیری را برای درهم شکستن امنیت و تمامیت ارضی کشورهایی همچون ایران تجهیز کرد و با زیر پا گذاشتن تمامی قواعد حقوقی و انسانی خون پاک فرزندان برومند ملت ایران همچون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را بر زمین ریخت.

رئیس مجلس تصریح کرد: تاریخ جنایت‌های آمریکا به ملت ایران این درس را آموخته است که مستکبرین هرگز اصلاح‌شدنی نیستند و آنچه تضمین استقلال و آزادی مردم ایران است، تنها تبدیل شدن به ایران قوی است و قوی شدن ایران جز در گرو قوی شدن تک تک مردم ایران نیست. با توکل به خداوند متعال انشالله ملت ایران موانع پیشرفت و توسعه را از سر راه برخواهند داشت و همچون گذشته مستکبرین را ناامید خواهند کرد؛ انشالله.

 

خبرنگار: الهام وقاری

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha