کد خبر: 4085099
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۳

دانشگاه دارالسلام و جامعةالمصطفی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

با حضور رؤسای دانشگاه جامع تانزانیا در دارالسلام و جامعةالمصطفی العالمیه، تفاهم‌نامه همکاری میان این دو مرکز علمی و آموزشی امضا شد.

دانشگاه دارالسلام و جامعةالمصطفی العالمیه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

به گزارش خبرنگار ایکنا، پروفسور ویلیام اِناگیسیه، رئیس دانشگاه دارالسلام ظهر، دوشنبه ۲۱ شهریورماه در دیدار رئیس جامعةالمصطفی العالمیه، ضمن ابراز خرسندی از این دیدار اظهار کرد: دانشگاه دارالسلام یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های تانزانیا محسوب می‌شود و با بیش از ۴۰ هزار دانشجو به عنوان یک دانشگاه جامع در تانزانیا مطرح است.

وی ادامه داد: این دانشگاه دارای هفت دانشکده اصلی مهندسی و تکنولوژی، اطلاعات و تکنولوژی‌های ارتباطی، علوم طبیعی و کاربردی، علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم کشاورزی و تکنولوژی غذایی و دانشکده بهداشت و علوم مرتبط است.

پرفسور اِناگیسیه افزود: دانشگاه دارالسلام فعالیت خود را از سال ۱۹۶۱ تحت عنوان دانشکده دانشگاه لندن آغاز کرد و در سال ۱۹۶۳ به دانشگاه شرق آفریقا ارتقا یافت. در سال ۱۹۷۰ دانشگاه شرق آفریقا منحل و به دانشگاه جامع دارالسلام تغییر نام پیدا کرد.

سپس حجت‌الاسلام والمسلمین علی عباسی، رئیس جامعةالمصطفی العالمیه با اشاره به ظرفیت‌های علمی المصطفی بر اهمیت توسعه همکاری‌های علمی میان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دو کشور تأکید کرد و گفت: تعامل میان دانشگاه‌ها بر تقویت روابط میان کشور‌ها اثر مفید و ارزشمندی دارد و روابط علمی همواره می‌تواند به توسعه تعاملات سیاسی و اقتصادی نیز کمک کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه بین‌المللی المصطفی یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های بین‌المللی ایران است، افزود: ما در سه حوزه «علوم اسلامی»، «علوم انسانی» و «زبان، ادبیات و فرهنگ شناسی» فعالیت می‌کنیم و تفاهم‌نامه‌های داخلی و بین‌المللی فراوانی داریم.

حجت‌الاسلام عباسی ادامه داد: ما در تانزانیا یک مؤسسه و بنیاد علمی فعالی داریم و علاقه‌مندیم فعالیت‌های خود را به صورت دانشگاهی پیگیری کنیم؛ لذا در دیداری که با وزیر علوم داشتیم، بر توسعه همکاری‌ها، به ویژه تأسیس یک دانشگاه به توافقاتی رسیده‌ایم که امید است به سرانجام برسد.

یادآور می‌شود، در این دیدار، مرتضی پیرانی، رایزن فرهنگی کشورمان در دارالسلام، حجج اسلام محسن قنبری، معاون بین‌الملل جامعةالمصطفی العالمیه، علی تقوی، مدیر و احمد رمضانی، قائم مقام جامعةالمصطفی نمایندگی تانزانیا، حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی را همراهی کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha