کد خبر: 4088133
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۳
مخبر بیان کرد:

پیامدهای مثبت احیای جهاد سازندگی

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: یکی از پیامدها و آثار مثبت احیای جهاد سازندگی این است که خدمت‌رسانی به جامعه به دست مردم و به خصوص جوانان انجام می‌شود که به نوعی ترویج فرهنگ اسلامی–ایرانی خواهد بود.

محمد مخبر

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمد مخبر پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در جلسه احیاء جهاد سازندگی، ضمن تقدیر از حضور گسترده و پرشمار مردم در اجتماع روز گذشته، بر لزوم تسریع در احیاء و آغاز به کار مجدد جهاد سازندگی تأکید کرد و گفت: یکی از پیامدها و آثار مثبت احیای جهاد سازندگی این است که خدمت‌رسانی به جامعه به دست مردم و به خصوص جوانان انجام می‌شود که به نوعی ترویج فرهنگ اسلامی–ایرانی خواهد بود.

وی افزود: اگر فعالیت جهاد سازندگی متوقف نمی‌شد و این نهضت همچنان در کشور کارش را ادامه می‌داد، دغدغه اصلی جوانان کشور خدمت به مردم و آبادانی کشور بود.

اقتصاد دریا؛ اقتصادی با گستره وسیع

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه با اتکاء به هر یک از ظرفیت‌ها و موهبت‌های الهی کشور می‌توان درآمدهای بسیار زیادی حاصل کرد، توجه به اقتصاد دریا را یکی از نیازها و ضرورت‌های کشور برشمرد و گفت: اقتصاد دریامحور از وسعت و گستردگی فراوانی برخوردار است که تنها بخش کوچکی از آن موضوع آبزی‌پروری است.

مخبر با تأکید بر اینکه باید برای اجرای طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زا از منابع مردمی استفاده شود، تأکید کرد: یکی از مشکلات امروز کشور نقدینگی فراوان است که آسیب‌هایی را به همراه داشته و اگر بتوانیم این نقدینگی را به سمت طرح‌های تولیدی نظیر آبزی‌پروری و تولید مسکن هدایت کنیم، اثرات مثبت و سازنده‌ای در زمینه سرمایه‌گذاری، تولید ثروت و اشتغال‌زایی در کشور خواهد داشت.

معاون اول رئیس جمهور از اعضای حاضر در جلسه خواست تمرکز جدی بر طرح‌های تولیدی و به‌خصوص طرح‌های اشتغال‌زا نظیر تولید مسکن داشته باشند و گفت: اشتغال‌زایی و تولید مسکن از برنامه‌ها و رویکردهای جدی دولت است و اگر جهاد سازندگی با جدیت در این زمینه ورود کند، دولت اعتبارات مورد نیاز آنها را متناسب با ظرفیت اجرایی که دارند تأمین خواهد کرد.

راه‌اندازی نهضت مردمی نقش‌آفرین در موضوعات اساسی

در این جلسه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ضمن ارائه گزارش از آخرین اقدامات صورت‌گرفته در خصوص احیای جهاد سازندگی گفت: راه‌اندازی نهضت مردمی نقش‌آفرین در موضوعات اساسی کشور، شناسایی مسائل و شناسایی شبکه مردمی ازجمله اقداماتی است که در دستورکار خواهیم داشت.

وی تأکید کرد: برنامه‌ریزی‌های خوبی برای هدایت ظرفیت‌های مردمی به سمت تولید اشتغال‌آفرین، تولید مسکن، امنیت غذایی، تولید دانش‌بنیان، بهبود زنجیره ارزش، احیاء واحدهای تولیدی و تولید محتوای اجتماعی انجام شده است.

در ادامه این جلسه گزارشی از برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته جهت توسعه صنعت پرورش ماهی در قفس ارائه و در خصوص تأمین مالی طرح برای فاز نخست یعنی تولید دو هزار تن ماهی و همچنین اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم آن بحث و تبادل نظر شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha