کد خبر: 4089533
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۵
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران:

نخستین آزمایشگاه حلال در قم افتتاح می‌شود

معاون رئیس جمهور و رئیس ملی استاندارد ایران از صدور ۹۲ گواهی حلال در کشور خبر داد و گفت: نخستین آزمایشگاه حلال را به مناسبت دهه فجر در قم افتتاح خواهیم کرد.

مهدی اسلام‌پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران

به گزارش خبرنگار ایکنا، مهدی اسلام‌پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، ۱۱ مهرماه در دیدار با مراجع عظام تقلید و علمای قم از صدور ۹۲ گواهی حلال در کشور خبر داد و گفت: نخستین آزمایشگاه حلال را به مناسبت دهه فجر در قم افتتاح خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه رتبه ملی سازمان ملی استاندارد در دنیا به ۲۲ رسیده است، عنوان کرد: تا پیش از دولت سیزدهم، ایران در جایگاه ۲۶ دنیا از نظر استاندارد قرار داشت.

رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه در واردات کالا‌های اساسی و تولیدات کارخانجات نظارت خود را افزایش داده‌ایم، خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که با استانداردسازی فضای رقابتی را در میان تولیدکنندگان تقویت کنیم.

معاون رئیس جمهور، شایسته‌سالاری را مهم‌ترین رویکرد سازمان ملی استاندارد برشمرد و افزود: امروز سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان بخشی از دولت توانسته بسیاری از عقب‌ماندگی‌ها را جبران کند.

اسلام‌پناه با بیان اینکه سازمان استاندارد نهادی نظارتی است، اظهارکرد: با افزایش نظارت‌ها خوشبختانه کم‌فروشی کاهش قابل توجهی در سطح کشور داشته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha