کد خبر: 4104837
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۱
نایب رئیس اول مجلس در نطق پیش از دستور:

جامعه دانشگاهی متوجه طراحی کلان استکبار در دو ماه گذشته شده است

علی نیکزاد با گرامیداشت 16 آذر؛ روز دانشجو گفت: دانشجویان و جامعه دانشگاهی فرهیخته ما امروز هم بیدار است و با بصیرتی که دارد دست‌های پشت پرده و طراحی‌ کلان استکبار را به خوبی می‌فهمد و به درستی فهمیده است آنچه در دو ماه گذشته اتفاق افتاده صرفا اعتراض به یک واقعه تأسف‌آور نبوده بلکه یک طراحی پیچیده جنگ ترکیبی است.

علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی

به گزارش ایکنا، علی نیکزاد، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز، سه‌شنبه 15 آذر، با گرامیداشت 16 آذر، روز دانشجو، گفت: این روز را به همه جوانان عزیز دانشجو تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. جنبش دانشجویی ما ذاتا یک جنبش ضد استعماری برای مقابله با استکبار جهانی به ویژه آمریکای جهانخوار بوده، هست و خواهد بود.

وی افزود: 16 آذرماه به یاد سه دانشجوی شهید؛ مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی به عنوان روز دانشجو نام گرفته که به خاطر اعتراض به سفر معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا به ایران و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا مظلومانه به شهادت رسیدند.

نایب رئیس مجلس اظهار کرد: دانشجویان ما در سال 1332 با بصیرت و روشن‌بینی به درستی در آن ایام که پس از کودتای 28 مرداد قرار داشت، آمریکای جهانخوار را عامل مشکلات کشور تشخیص دادند و در برابر دخالت‌های بیگانگان در کشور ایستادند.

نیکزاد بیان کرد: دانشجویان و جامعه دانشگاهی فرهیخته ما امروز هم بیدار است و با بصیرتی که دارد دست‌های پشت پرده و طراحی‌ کلان استکبار را به خوبی می‌فهمد. جنبش دانشجویی ما به درستی فهمیده آنچه در دو ماه گذشته اتفاق افتاده است صرفا اعتراض به یک واقعه تأسف‌آور نبوده بلکه یک طراحی پیچیده جنگ ترکیبی است که با آتش تهیه اختاپوس رسانه‌ای که از دلارهای آمریکایی، سعودی و انگلیسی تغذیه می‌کند، پشتیبانی می‌شود و با عاملیت دسته‌های اندک گروهک‌های ضد انقلاب و تجزیه‌طلب که به صورت آموزش‌دیده آماده انجام عملیات‌های تروریستی هستند، سازماندهی و اجرا شده است.

وی یادآور شد: دشمن در دو ماه گذشته با تمام توان وارد میدان شد، نفوذی‌ها و مهره‌های چند ساله خود را لو داد و مفتضحانه متحمل شکستی همه‌جانبه شد. بصیرت و عدم همراهی مردم با این تروریست‌های شناسنامه‌دار و بی‌اعتنایی مردم به تبلیغات امپراتوری دروغ و جنایت رسانه‌ای وظیفه ما مسئولان را چند برابر کرده است.

نیکزاد ادامه داد: اگر تا دیروز هر چند ساعت کار می‌کردیم باید بیشتر از قبل کار کنیم. اگر حمایت و هماهنگی بین مسئولان برای تدبیر مشکلات در وضعیت خوبی قرار داشت آن را به وضعیت عالی‌تر برسانیم. نقص‌ها، کاستی‌ها، مشکلات و تنگناهای اقتصادی، معضلات فرهنگی و اجتماعی را با تدبیر بهتر و روحیه جهادی و دوندگی بیشتر درمان کنیم. خود را خاک پای این ملت بدانیم و دست‌بوس دستان پرتوان و زحمتکش مردم عزیز کشورمان باشیم.

نایب رئیس مجلس تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی خود را متعهد به ولایتمداری و عمل به منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی می‌داند و تا روز آخر فعالیت خود تلاش خواهد کرد تا خادمی خالص و نوکری وظیفه‌شناس برای مردم عزیز ایران باشد. مجلس از تمام ابزارهای قانونگذاری و نظارتی خود برای این مهم استفاده کرده و خواهد کرد.           

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha