کد خبر: 3763235
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
حجت‌الاسلام امیدیان بیان کرد:
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ سخنگوی کمیته منتخب مدیران عامل اتحادیه‌های قرآنی استان‌ها گفت: استان‌ها، خشنود از روند ادغام اتحادیه‌های قرآنی کشور به جد پیگیرند تا فرآیند ادغام انجام شود.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مهدی امیدیان، سخنگوی کمیته منتخب مدیران عامل اتحادیه‌های قرآنی استان‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، با اشاره به برپایی مجمع عمومی ادغام اتحادیه قرآنی کشور طی 8 و 9 آذرماه، اظهار کرد: نمایندگان استانی براساس ضوابط به منظور حضور در این مجمع طی بازه زمانی مشخص شده، معرفی شدند.
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت لرستان بیان کرد: طی این هفته نیز کاندیداهای هیئت مدیره و بازرسی از سوی استان‌ها معرفی می‌شوند و کمیته منتخب متشکل از پنج مدیرعامل اتحادیه‌های استانی چون لرستان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و گیلان در کنار کمیته پیگیری براساس مصوبه هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآنی، پیگیر انجام فرآیند ادغام می‌شوند.
وی با تأکید بر اینکه فرآیند ادغام اتحادیه کشوری قانونی است چون مصوبات هیئت رسیدگی و شورای توسعه فرهنگ قرآنی را دارد، افزود: استان‌ها منسجم و راضی از این روند به جد پیگیر هستند تا فرآنید ادغام صورت گیرد تا به این سردرگمی‌ها پایان دهند.
امیدیان بیان کرد: به همه افرادی که خودشان را منتسب به مجموعه‌ها و دستگاه‌های قرآنی می‌دانند، اعلام می‌کنیم که این عرصه، عرصه اختلاف نیست، بلکه باید با وحدت این امر را به سرانجام برسانیم، لذا همه پیگیر شکل‌گیری اتحادیه مدغم در سطح کشور هستیم و کمیته منتخب استان‌ها نیز دنبال این امر هستند.
وی اضافه کرد: اعضای کمیته منتخب چون مدیرعامل اتحادیه لرستان، گیلان و خراسان شمالی داوطلب کاندیدای هیئت مدیره و بازرسی اتحادیه مدغم کشوری نمی‌شوند، اما بنابر درخواست انجام شده و به دلیل حضور نمایندگان و کاندیدای قوی از استان‌هایی چون خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در مجمع عمومی بعید نیست که این دو نیز به عنوان نامزد حضور پیدا کنند.
امیدیان با تأکید بر اینکه کاندیدای داوطلب در هیئت مدیره و بازرسی اتحادیه مدغم قرآنی کشور باید از میان نمایندگان معرفی شده از سوی استان‌ها به مجمع عمومی باشد، بیان کرد: روند برپایی این مجمع براساس شیوه‌نامه مصوب تشکیل مجمع، انجام می‌شود.
وی در پاسخ به این سؤال که نامه معرفی نمایندگان اتحادیه‌های استانی برای حضور در مجمع عمومی چرا به امضای حسین بهبودی، دبیر کمیته پیگیری ابلاغ شده است؟ ادامه داد: در جلسه کمیته پیگیری مصوب شد که دبیر کمیته پیگیری، اجرای این مصوبات را دنبال کند و نماینده‌ای نیز از سوی کمیته منتخب در اختیار دبیرخانه هیئت رسیدگی قرار داده شده است، لذا طبق مصوبه این امر در حال انجام است.
مدیرعامل اتحادیه قرآنی لرستان اضافه کرد: نمایندگان کمیته منتخب وابسته به تشکل و نهاد خاصی نیستند و به دلیل اینکه امکان استقرار کمیته منتخب در تهران فراهم نبود، این نمایندگان انتخاب شدند، هر چند کمیته منتخب نیز در جریان تمام جزئیات و تغییرات روند مجمع عمومی اتحادیه مدغم قرآنی کشور قرار دارد.
امیدیان تأکید کرد: مجمع عمومی اتحادیه مدغم قرآنی کشور، هشتم آبان‌ماه، ساعت 8 صبح در مجتمع یاوران حضرت مهدی(عج) قم آغاز می‌شود و چنانکه مباحث مجمع طولانی شود، جمعه، 9 آبان‌ماه نیز به منظور ادامه کار در نظر گرفته شده است، همچنین تصویب پیشنویس اساسنامه و انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسی اتحادیه واحد کشوری از دستورات مجمع عمومی است.
وی اضافه کرد: از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان دارالقرآن الکریم سازمان تبلیغات اسلامی تقاضا داریم که در این زمینه بیشتر اهتمام داشته باشند تا با وحدت رویه این جریان رخ دهد تا هم کمکی به فرآیند تغییرات اتحادیه در استان‌ها باشد و هم جهشی نسبت به فعالیت‌های قرآنی هر دو دستگاه در حوزه مردمی رخ دهد.
انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: