کد خبر: 3857155
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
عضو دفتر سیاسی حماس:
گروه بین‌الملل ــ عزت رشق، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس، در سی و‌ سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی تأکید کرد: رمز قدرت جهان اسلام در وحدت است و همه باید در این راستا یکپارچه حرکت کنیم.

به گزارش خبرنگار ایکنا؛ عزت رشق، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس امروز، 23 آبان‌ماه، در افتتاحیه سی و‌ سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران از مردم و رهبر جمهوری اسلامی ایران به خاطر ایستادگی با مردم مظلوم فلسطین و حمایت از مسجدالاقصی قدردانی کرد.

وی گفت: جنبش حماس نقطه اتکای مقاومت فلسطین است و این جنبش از کشورهای اسلامی و عربی حامی مقاومت به ویژه جمهوری اسلامی ایران قدردانی می‌کند. رمز قدرت جهان اسلام در وحدت است و همه باید در این راستا یکپارچه حرکت کنیم.

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تصریح کرد: ایران با وجود همه فشارهای تجاوزگران و مستبدان به آرمان‌های اسلامی پایبند بوده و لحظه‌ای از این آرمان‌ها دست نکشیده است.

وی ادامه داد: به فرموده امام خمینی(ره) اسرائیل غده سرطانی است و باید ریشه کن شود. به گفته امام خامنه‌ای حماس در قلب فلسطین قرار دارد همانگونه که فلسطین در قلب جهان اسلام قرار گرفته است و این بیانگر ایستادگی و پایبندی جمهوری اسلامی به مسئله فلسطین است.

عزت رشق تحریم‌های آمریکا علیه ایران را محکوم کرده و آن را مظلومانه توصیف کرد. وی همچنین گفت: ما هیچ‌گونه تقسیم جغرافیایی مسجدالاقصی را نمی‌پذیریم.

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس با ابراز تأسف از همراهی برخی کشورهای عربی با معامله قرن، این طرح  را توطئه‌ای صهیونیستی آمریکایی دانست و گفت: این توطئه برای سرکوب ملت فلسطین و نادیده گرفتن حق بازگشت فلسطینیان به سرزمین مادریشان، عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، هدایت کردن دشمنی‌ها به سوی ایران و ترسیم نقشه جغرافیایی جدید طراحی شده است.

عزت رشق با بیان اینکه معامله قرن چه اعلام عمومی بشود و چه نشود و چه به تأخیر انداخته شود یا به زودی دست به اجرای آن زده شود از سوی مردم مقاوم فلسطین مردود است، تأکید کرد: رژیم صهیونیستی هیچ‌وقت بخشی از منطقه نیست و باعث بحران در آن است و جنایت‌ها و تجاوزهای این رژیم روز به روز بیشتر می‌شود.

وی با پرداختن به اینکه رژیم صهیونیستی از همیشه ضعیف‌تر شده و در آینده وجود نخواهد داشت، گفت: اسرائیل دشمن مشترک مسلمانان است و ما از تمامی کشورها مسلمان دعوت می‌کنیم، با فرماندهی مشترک اسلامی در راه تشکیل دولت با تمامیت سرزمین فلسطین به پایتختی قدس شریف اقدام کنند.


گفتنی است؛ سی‌و‌سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با محوریت «وحدت امت در دفاع از مسجدالاقصی» صبح امروز، ۲۳ آبان با سخنرانی حسن روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران آغاز به کار کرد و تا شنبه، ۲۵ آبان ادامه دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: