کد خبر: 3888087
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲
یک منبع در وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو هیچ اطلاعی در خصوص وجود «ردپای آمریکا» در ظهور و شیوع ویروس کرونا ندارد. با این وجود، روسیه در این رابطه سؤالاتی از ایالات متحده دارد از جمله این که در آزمایشگاه‌های بیولوژیک مرتبط با پنتاگون در کشورهای همسایه ما چه می‌گذرد؟!

به گزارش ایکنا به نقل از اسپوتنیک روسیه، مسکو در خصوص ظهور و شیوع ویروس کرونا در جهان از ایالات متحده آمریکا سوالاتی دارد. یک منبع در وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو هیچ اطلاعی در خصوص وجود «ردپای آمریکا» در ظهور و شیوع ویروس کرونا ندارد. با این وجود، روسیه در این رابطه سؤالاتی از ایالات متحده دارد.

این منبع گفت: مدت‌هاست که ما با نگرانی فعالیت‌های بیولوژیک ارتش ایالات متحده را که در نزدیکی مرزهای ما انجام می‌شود، تحت نظر داریم. در کشورهای همسایه، قفقاز جنوبی و آسیای مرکزی، آزمایشگاه‌های بیولوژیکی وجود دارند که با پول واشنگتن و با مشارکت متخصصان اعزام شده از آنجا اداره می‌شوند.

آنچه که دقیقاً در این بلوک‌های بسته اتفاق می‌افتد، حتی برای مقامات محلی نیز مشخص نیست، اما به‌خوبی مشخص است که این فعالیت‌ها مرتبط با پنتاگون است و اعتبار آنها دقیقاً از محل بودجه وزارت دفاع آمریکا تأمین می‌شود.

این منبع می‌افراید: مقصر دانستن یک کشور در مورد اولین بیمار مبتلا به ویروس کرونا، غیرممکن است و به همین دلیل لحن متهم کننده واشنگتن در قبال چین باعث شگفتی است.

در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۹، مقامات چینی از شیوع ذات‌الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده‌اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به‌طور متوسط حدود ۷ روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی و سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات‌الریه شود.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: