کد خبر: 3900486
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
آیت‌الله فقیهی:
استاد سطح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه اشغال‌گری عقلاً و شرعاً محکوم است، گفت: تمام انسان‌ها باید این عمل(اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی) را محکوم و از آن ابراز انزجار کنند. 

اشغالگری مورد قبول هیچ انسان آزاده‌ای نیستبه گزارش ایکنا، متن پیام آیت‌الله محسن فقیهی از استادان سطح عالی فقه و اصول حوزه که در اختیار این خبرگزاری قرار گرفته به شرح زیر است:

در مورد روز جهانی قدس، دو نکته حائز اهمیت است؛ اول از نظر عقلی هر کسی را که از خانه و وطن بیرون کنند باید از خودش دفاع کند، لذا تمام انسان‌ها باید این عمل(اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی) را محکوم و از آن ابراز انزجار کنند. 

نکته دوم این است که این رژیم، قبله اول مسلمین را اشغال کرده‌ است لذا همه مسلمین وظیفه شرعی دارند از آن اعلام انزجار کرده و قیام بکنند؛ جهان اسلام باید با هم متحد شوند و در برابر رژیم اشغالگر قدس بایستند. 

جمهوری اسلامی در 41 سال گذشته نشان داده است که هیچ چشم طمعی به سرزمین‌های دیگر ندارد، بلکه تنها به دنبال دفاع از خود و مظلومان است؛ ما اشغال قدس شریف را محکوم می‌کنیم و اشغالگری اساساً در جهان محکوم است و همه انسان‌های آزاده باید اشغال فلسطین را محکوم کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: